Znaleziono 0 artykułów
03.12.2020

Zielona codzienność

03.12.2020
(Fot. materiały prasowe)

Fińska marka Vuokkoset działa zgodnie z filozofią siostrzeństwa. Za rodzinną firmą stoją siostry – Sanna Karhu i Riikka Nuortie, które udowadniają, że produkty codziennego użytku dla kobiet mogą być komfortowe, naturalne i ekologiczne.

Finowie są najszczęśliwszym narodem świata. Poczucie harmonii zawdzięczają hojności, równouprawnieniu i wolności. W swoim kraju czują się bezpiecznie, ufają rządzącym, otrzymują dobrą edukację, w tym seksualną. W Finlandii za jeden z priorytetów uważany jest kontakt z naturą. Coraz większą wagę przykłada się do ekologicznego życia. Wysoka jakość powietrza, czysta woda i codzienne wybory konsumenckie składają się na zieloną filozofię Finów.

Nic dziwnego, że marka Vuokkoset powstała właśnie w tym kraju. W 1980 roku, podczas spaceru z córkami Raimo Nuortie, planujący już od jakiegoś czasu stworzenie firmy wytwarzającej pieluszki dziecięce oraz produkty higieniczne dla kobiet, natknął się na kwitnące zawilce gajowe (Anemone nemorosa, po fińsku – valkovuokko). Tak narodził się pomysł na nazwę marki zainspirowanej słowem „vuokko”, czyli „anemon”. Produkcja odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego w modelu Zero Landfill Waste. Z czasem stery w firmie przejęły córki Raimo – Sanna Karhu i Riikka Nuortie, które za cel obrały sobie poznanie potrzeb kobiet, wsparcie dla nich i danie im pewności siebie. Z połączenia prokobiecej i ekologicznej misji powstają kompostowalne podpaski i wkładki higieniczne 100% Bio.

Czy wiesz, że 10 mln Polek miesiączkuje, a w czasie życia zużyją 12 tys. podpasek, które ważą ponad 130 kg? W skali świata zużywa się ich 45 mld rocznie, a że w większości wykonane są z plastiku, rozkładają się 300 lat. Jak temu zapobiec? Używając biodegradowalnych produktów Vuokkoset. W linii 100% Bio znalazły się biodegradowalne wkładki higieniczne do codziennego użytku. Zostały wykonane z bawełny organicznej, są bezzapachowe, a przez to odpowiednie dla alergiczek i posiadaczek wyjątkowo wrażliwej skóry. Naturalne, miękkie i ultracienkie gwarantują komfort użytkowania. Podpaski ze skrzydełkami mają chłonny wkład z celulozy roślinnej pochodzącej z fińskich lasów. Pakowane są pojedynczo w biodegradowalne owijki, bo to higieniczne i wygodne, ale w dalszym ciągu przyjazne naturze. Podpaski ze skrzydełkami na noc Night Wings oraz podpaski Long zostały wykonane tak samo, ale mają wydłużony kształt i większą powierzchnię chłonącą.

(Fot. materiały prasowe)

Zewnętrzne opakowanie podpasek zostało wykonane z tworzywa Green PE produkowanego z trzciny cukrowej i nadającego się do recyklingu. Wszystkie produkty z linii 100% Bio są wegańskie – nie zawierają substancji pochodzenia odzwierzęcego i na żadnym etapie produkcji zarówno one same, jak i surowce, z których są wytwarzane, nie są testowane na zwierzętach. Dzięki zrównoważonej produkcji marce Vuokkoset udało się uzyskać wszystkie najważniejsze ekocertyfikaty: Tehty Suomessa – Made in Finland, Certified for Sensitive Skin, V-Label Vegan, Nordic Swan Ecolabel, Certified Organic Cotton, EU Ecolabel. Teraz trafiły do sklepów Rossmann na terenie całej Polski.

Fińska marka szerzy w naszym kraju swoje dwie najważniejsze idee – ekologię i siostrzeństwo. Vuokkoset zachęca do nawiązania więzi z przyrodą, z innymi kobietami i własnym ciałem, podzielenia się osobistą historią, porzucenia wstydu.

Miesiączka bywa wciąż uważana za temat tabu. Najwyższy czas ją odczarować. Gdy matka rozmawia z wchodzącą w okres dojrzewania córką, przyjaciółki zwierzają się sobie, a nawet obce kobiety pomagają sobie w kłopotliwych sytuacjach, wtedy rodzi się siostrzeństwo. Wspólnota doświadczeń, także cielesnych, fizjologicznych i zmysłowych, czyni nas kobietami. Afirmacja naszego ciała, dbałość o nie, wsłuchanie się w jego potrzeby uczy nas uważności. Dlatego ambasadorkami Vuokkoset są dziewczyny takie jak my – w różnym wieku, noszące inne rozmiary, o wszystkich kolorach skóry, oczu, włosów. Siostrzeństwo nikogo nie dyskryminuje, siostrzeństwo nikogo nie ocenia, siostrzeństwo znajduje siłę we wspólnocie. A podążanie ścieżką ekologii gwarantuje, że przekażemy zadbaną planetę w dobre ręce – kolejnym pokoleniom dziewczynek.

Zobacz stronę marki

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij