Znaleziono 0 artykułów
13.12.2023
Artykuł partnerski

Dbanie o wygląd to element self care’u, a nie próżność

13.12.2023
(fot. Getty Images)

Dbanie o siebie to coś więcej niż szybka decyzja o zakupie najnowszego kremu czy wizyta w gabinecie i wykonanie popularnego zabiegu. Pielęgnacja twarzy i ciała powinna być zaplanowana i odpowiednio dobrana do potrzeb danej osoby. Wówczas przekłada się ona nie tylko na lepszy wygląd, ale i na poprawę samopoczucia, które jest priorytetem. Tak wygląda w skrócie filozofia warszawskiej POWAB Clinic.

Ciepłe światło, zapach świeżych kwiatów, opiekuńcza atmosfera i zapowiedź przyjemności. POWAB Clinic na warszawskiej Saskiej Kępie to miejsce, gdzie kompleksowo dba się o dobrostan. Organizm w formie, poprawa samopoczucia i skóra w lepszej kondycji u klientek i pacjentek są efektem przywiązywania wagi do zdrowia i pielęgnacji. O ich poszczególne etapy dba w klinice zespół wykwalifikowanych lekarzy i specjalistek kosmetologii estetycznej. A nad filozofią i atmosferą miejsca czuwa Iwona Fogelman, założycielka i właścicielka POWAB Clinic, która początkowo stworzyła ją jako odskocznię od prawa, którym zajmuje się na co dzień. Dziś traktuje klinikę jak drugi dom, a także misję, której celem jest nie tylko poprawa wyglądu przychodzących tu kobiet, ale przede wszystkim – ich dobrego nastroju. – Lepsze samopoczucie jest niezwykle ważne. Nie ma nic wspólnego z próżnością. Zasługujemy na to jako ludzie, aby czuć się dobrze sami ze sobą, a dbanie o wygląd zewnętrzny ma nam służyć. Do momentu, kiedy nie robimy tego dla kogoś, dla mody, dla udowadniania czegoś innym – jest to w moim przekonaniu pozytywne i równie ważne, jak kondycja psychiczna – mówi Iwona Fogelman.

(Fot. Materiały prasowe)

Pierwsza wizyta

Żyjemy w czasach, w których wiele kobiet (i coraz częściej również mężczyzn) decyduje się na procedury gabinetowe, które wiążą się z widoczną, niejednokrotnie przesadną zmianą wyglądu, z pominięciem dbania o kondycję skóry, jak nieruchome czoło, nieproporcjonalnie duże usta w stosunku do rysów twarzy czy przeskalowane policzki (przy skórze pokrytej przebarwieniami, bruzdami czy śladami fotostarzenia wywołanego wieloletnią ekspozycją na słońce). Oba wybory: naturalny wygląd w kontrze do tego w widoczny sposób poprawionego, reprezentują skrajności w podejściu do urody. A przesada nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak mówi Iwona Fogelman, obecnie dostępna jest paleta rozmaitych zabiegów, które mogą być rozwiązaniem pomiędzy tymi skrajnymi biegunami. W POWAB Clinic misją jej pracowników jest wnikliwa obserwacja potrzeb oraz samopoczucia pacjentek, pacjentów i osób niebinarnych (POWAB Clinic jest otwarta, oferuje m.in. bezpłatną depilację i wsparcie osobom w okresie tranzycji). Natomiast fundamentem jest badanie i rozpoznanie kondycji i potrzeb skóry lub ciała osoby, która pojawia się w klinice. – Pierwsza wizyta i konsultacja to dogłębna analiza skóry twarzy i ustalenie planu zabiegowego. Opowiadamy o możliwych rozwiązaniach, zalecamy konkretną pielęgnację pod kątem wskazań, a nie marek – mówi Iwona Fogelman.

(Fot. Materiały prasowe)

Globalna pielęgnacja

Filozofią POWAB Clinic jest holistyczne podejście do dobrej kondycji organizmu. Jak uważa Iwona Fogelman, dbanie o urodę łączy się z dbaniem o psychikę, przy czym często obserwuje stygmatyzację zabiegów z kosmetologii i medycyny estetycznej – mówi się o nich, że wynikają z próżności i że są niepotrzebne. Właścicielka kliniki nie zgadza się z takim podejściem, będąc wierna zasadzie, że decydując się na zabiegi, które długofalowo dbają o jakość skóry i poprawę wyglądu, podnosimy również naszą samoocenę. W ten sposób dążymy do osiągnięcia dobrostanu – w przeciwieństwie do procedur, które dają szybkie efekty, odmieniając wygląd w sposób widoczny jako przerysowany. Jeżeli zabiegi są wykonywane pod czujnym okiem ekspertów, którzy wcześniej naszkicowali kilkumiesięczny lub całoroczny plan działań, pozwalają zachować złoty środek, przynosząc obiecywaną zmianę, ale odczytywaną przez otoczenie jako wypoczęty, bardziej promienny wygląd, wynikający z odpowiedniej pielęgnacji i zdrowego stylu życia. W jego zakres wchodzi również dobre samopoczucie. – Zauważyłam, że dla wielu kobiet priorytetem są powiększone usta, a nie zdrowa cera. A przecież można zadbać i o jakość skóry, i o rozmiar ust. Jedno drugiego nie wyklucza. Niebezpieczne jest to, że kiedyś młodzież z liceum farbowała włosy, a teraz nastolatki chcą powiększać usta (robią to zazwyczaj u kosmetyczek w niesterylnych warunkach). Kolejnym tematem zasługującym na uwagę jest idealizowanie swojego wyglądu za pomocą aplikacji, retuszowanie zdjęć i presja kobiet wywierana na inne kobiety, która przejawia się np. w niedawaniu czasu na powrót do formy po ciąży. Nie promujmy nierealnego wyglądu. Dbajmy o siebie holistycznie, pozostając sobą – apeluje Iwona Fogelman.

(Fot. Materiały prasowe)

Balans i równowaga

Eksperci w klinice POWAB mówią zgodnie: mniej znaczy lepiej, a idealny zabieg to ten spersonalizowany, dopasowany do kondycji i potrzeb pacjenta. Oprócz filozofii zachowania równowagi celem lekarzy i kosmetolożek pracujących w tym miejscu jest spełnianie marzeń. To one bowiem przekładają się na dobrostan pacjentów. Osoby pracujące w POWAB-ie w doradzaniu klientkom i pacjentkom kierują się zasadami Iwony Fogelman, wypracowanymi przez lata praktyki. – Zawsze szukamy wspomnianego złotego środka. Jeśli stwierdzimy, że według naszych specjalistów dany zabieg to za dużo pod kątem estetycznym lub będzie to obciążenie dla zdrowia klientki/klienta/osoby klienckiej, doradzamy inne zabiegi – dodaje prawniczka i właścicielka POWAB Clinic.

W ofercie kliniki znajduje się szereg procedur z dziedziny dermatologii, medycyny estetycznej, kosmetologii, m.in. peelingi dermatologiczne, zabiegi z wykorzystaniem energii świetlnej do regeneracji i stymulacji tkanek twarzy i ciała, procedury usuwające nadmierne owłosienie, medyczne zabiegi iniekcyjne (m.in. wygładzające zmarszczki, wypełniające bruzdy, niwelujące problem nadmiernej potliwości czy bruksizmu), procedury modelujące sylwetkę, ujędrniające skórę. Całość oferty dostępna jest na stronie internetowej kliniki. Dodatkowo, aby ułatwić poszukiwania odpowiednich zabiegów, już niebawem rusza podcast, w którym ekspertki wraz z Iwoną Fogelman będą opowiadać, na czym polegają poszczególne procedury w POWAB Clinic, komu są polecane, jakie są efekty ich działania, na czym polegają przeciwwskazania. To obok mediów społecznościowych POWAB Clinic cenne źródło informacji dla osób, które zastanawiają się nad wyborem zabiegu. Niemniej decyzja o jego przeprowadzeniu zapada dopiero po konsultacji i wnikliwej analizie w klinice. Dbanie o urodę powinno wiązać się z jakością i uważnością.

Maria Kowalczyk
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Dbanie o wygląd to element self care’u, a nie próżność
Proszę czekać..
Zamknij