Znaleziono 0 artykułów
28.04.2020

Zobacz „Kłamstewko” online

28.04.2020
Kadr z filmu Kłamstewko (Fot. Materiały prasowe M2)

Komedia oparta na prawdziwym kłamstwie trafi do wirtualnego Kina pod Baranami już dziś o godzinie 19:00. W roli głównej nagrodzona Złotym Globem Awkwafina.

„Kłamstewko”, jeden z najwyżej ocenianych filmów minionego roku, zyskał aż 99 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, a odtwórczyni głównej roli – Awkwafina – otrzymała Złoty Glob. Nic dziwnego, bo pełna wzruszeń i humoru opowieść o rodzinie, która decyduje się ukryć przed ukochaną babcią informację o jej zbliżającej się śmierci, to uniwersalna opowieść o bliskości. Amerykańscy krewni, w tym wnuczka (Awkwafina), postanawiają odwiedzić seniorkę rodu pod pretekstem absurdalnie hucznego wesela jednego z kuzynów. 
 
Chiny pokazane są tu z perspektywy mieszkającej w Nowym Jorku Billi. Dziewczyna z jednej strony pochodzi z tradycyjnej, chińskiej rodziny, a z drugiej – reprezentuje zamerykanizowaną kulturę Zachodu.
 
Pokaz specjalny filmu odbędzie się już dziś o godzinie 19:00 w wirtualnej sali krakowskiego Kina pod Baranami. Wystarczy kupić bilet za 15 zł na platformie e-kinopodbaranami.pl. Seans będzie jedyną okazją, żeby w najbliższym czasie obejrzeć tę wzruszającą produkcję w sieci. Po filmie odbędzie się wirtualna dyskusja na portalu Zoom. Do rozmowy dołączy Tomasz Łęchota, absolwent Studiów Azjatyckich Uniwersytetu Jagiellońskiego, który w Azji mieszkał prawie dwa lata. Studiował na Uniwersytecie w Xiamen w Chinach oraz na Chinese Culture University na Tajwanie.
 
Oprócz Awkwafiny, w obsadzie znalazła się także niesamowita Shuzhen Zhao, która za rolę ukochanej babci Nai Nai zdobyła statuetkę Film Independent Spirit Awards. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Lulu Wang, która oparła historię na własnych doświadczeniach. Dystrybutorem filmu jest M2 Films. Kino pod Baranami to pierwsze kino w Polsce, które uruchomiło swoje wirtualne sale, by prowadzić działalność na platformie online.
Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij