Znaleziono 0 artykułów
10.05.2022

Zwiastun filmu „Avatar: Istota wody”

10.05.2022
"Avatar: Istota wody" (Fot. materiały prasowe)

Pierwsza część „Avatara” odniosła w 2009 roku ogromny sukces i nadal jest najbardziej dochodowym filmem w historii. Ponad dekadę później James Cameron wraca z drugą częścią, której zwiastun od wczoraj można obejrzeć online. Światowa premiera filmu „Avatar: Istota wody” zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 roku.

Dotychczas zwiastun nadchodzącego hitu można było zobaczyć tylko w kinach. Twórcy nowego „Avatara” mieli przed sobą trudne zadanie – pierwsza część postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko. Film z 2009 roku okazał się nie tylko sukcesem kasowym, zdobył też wiele nagród, w tym Oscary w trzech kategoriach – za efekty wizualne, zdjęcia, scenografię.

Niespełna dwuminutowe wideo, zapowiadające „Avatara: Istotę wody” robi wrażenie, ukazując zapierającą dech w piersiach scenerię Pandory, zamieszkałej przez rasę humanoidalnych Navi. Sequel opowie o przygodach znanych nam bohaterów, Zoe Saldana i Sam Worthington powrócą w głównych rolach. Prowadzący spokojne życie Jake i Neytiri będą musieli zadbać o swoje bezpieczeństwo, gdy na planetę powróci RDA. Aby stawić czoło zagrożeniu, rodzina opuści dom i zatrzyma się na rafie, gdzie rządzi plemię Metkayina.

Na ekrany powrócą też Sigourney Weaver jako dr Grace Augustine i Stephen Lang jako pułkownik Miles Quaritch. W produkcji zadebiutują natomiast Kate Winslet i Vin Diesel. Za zdjęcia odpowiedzialny jest nagrodzony Oscarem Russell Carpenter, a za efektami wizualnymi stoi firma Wetā FX z Nowej Zelandii wraz z kierownikiem do spraw efektów wizualnych Joem Letterim, który zdobył Oscara aż czterokrotnie, między innymi za „King Konga” i „Władcę Pierścieni”.

Do 2028 roku mają powstać jeszcze trzy kolejne części „Avatara”.

 

Zuzanna Łukaszewska
Proszę czekać..
Zamknij