Znaleziono 0 artykułów
31.07.2020

Zwiastun serialu o Donaldzie Trumpie i Jamesie Comeyu

31.07.2020
(Fot. Materiały prasowe/Showtime)

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun czteroodcinkowego serialu „The Comey Rule”, który odsłoni kulisy kampanii wyborczej w USA. Premiera już 27 września tego roku.

„The Comey Rule” opowie historię byłego dyrektora FBI Jamesa Comeya, którego zagra Jeff Daniels („Głupi i głupszy”). Serial powstanie w oparciu o książkę Comeya „A Higher Loyalty”, a prawdziwa historia zostanie uzupełniona o wywiady z ludźmi u szczytu władzy. Twórcy zapowiadają, że produkcja odkryje kulisy zdarzeń towarzyszących kampanii wyborczej z 2016 roku. Skupi się na starciu Comeya z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem oraz rosyjskich wpływach na amerykańską politykę.

(Fot. Materiały prasowe/Showtime)

Zwiastun serialu

W dwudziestopięciosekundowym zwiastunie serialu „The Comey Rule” widzimy Brendana Gleesona, który gra aktualnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. – Wiem, że niektórzy ludzie z Federalnego Biura Śledczego mają coś przeciwko mnie, ale jestem teraz prezydentem. Nikt nie jest traktowany w tak niesprawiedliwy sposób jak ja. Potrzebuję lojalności – mówi głosem do złudzenia przypominającym Trumpa.

(Fot. Materiały prasowe/Showtime)

Śledztwo w gwiazdorskiej obsadzie

Pierwsza część serialu zostanie poświęcona śledztwu, jakie prowadziło FBI w sprawie maili Hillary Clinton. Druga z kolei opowie o początku prezydentury Trumpa i jego konflikcie z dyrektorem FBI, którego prezydent zwolnił w 2017 roku.

Kto zagra w produkcji?

Na ekranie oprócz Gleesona i Danielsa pojawią się

(Fot. Materiały prasowe/Showtime)

Holly Hunter („I tak cię kocham”) jako Sally Yates, Michael Kelly („House of Cards”) jako były dyrektor FBI Andrew McCabe, i Jennifer Ehle („Jak zostać królem”) jako żona Comeya, Patrice. W pozostałych rolach m.in. Scoot McNairy, Jonathan Banks, Oona Chaplin, Amy Seimetz i William Sadler. Z kolei Kingsley Ben-Adir wcieli się w rolę prezydenta Baracka Obamy.

Kiedy premiera?

Telewizja Showtime zapowiadała premierę serialu na listopad tego roku. Finalnie reżyserowi udało się wywalczyć datę emisji na 27 września, przed wyborami prezydenckimi w USA. Za reżyserię i scenariusz odpowie Billy Ray („Kapitan Phillips”). Zajmie się też produkcją wykonawczą razem z Shanem Salerno, Alexem Kurtzmanem i Heather Kadin.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij