Znaleziono 0 artykułów

Ludzie

Proszę czekać..
Sylwia Chutnik: Dobry egocentryzm Sylwia Chutnik: Dobry egocentryzm Jako pierwsza w rodzinie skończyła studia, a doktorat zrobiła, bo chciała mieć dokument, że jest „nie w kij dmuchał”. Rozmowa z Sylwią Chutnik jest kolejną z cyklu, w którym pytamy kobiety o ich drogę do dorosłości.
 Kamil Dąbrowa: Politycy podzielili nas zbyt mocno Kamil Dąbrowa: Politycy podzielili nas zbyt mocno Rola rzecznika to skrzyżowanie pracy sapera z pracą ochroniarza i terapeuty. Dlatego jestem na etapie hodowania sobie grubej skóry – mówi Kamil Dąbrowa, nowy rzecznik prasowy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. 

Narodziny gwiazdy: Tomasz Włosok Narodziny gwiazdy: Tomasz Włosok Nowy cykl rozmów z młodymi talentami rozpoczynamy zaprezentowaniem sylwetki aktora, którego oglądamy teraz w kinach w „Underdogu” i „Diablo. Wyścig o wszystko”.
Colette: emancypantka, kochanka, rewolucjonistka Colette: emancypantka, kochanka, rewolucjonistka Niepoprawnej skandalistce literatura fin de siècle’u zawdzięcza bohaterki, które piją, palą i przeklinają. A na dodatek kochają inne kobiety. 146 lat temu przyszła na świat Sidonie-Gabrielle Colette, która swoimi książkami walczyła z patriarchatem.
Virginia Woolf – genialna i przeklęta Virginia Woolf – genialna i przeklęta Pisarka i feministka wyprzedzająca czasy, w których przyszło jej żyć. Virginia Woolf cierpienie potrafiła przekuć w literaturę najwyższej próby. Jej książki do dziś są aktualne i mają rzesze fanów na całym świecie, a mroczna biografia autorki „Pani Dalloway” nie przestaje fascynować. Dziś obchodziłaby 140. urodziny.
Sebastião Salgado: Cierpienie malowane światłem Sebastião Salgado: Cierpienie malowane światłem Dokumentował biedę i największe tragedie drugiej połowy XX wieku. Wielu zarzuca mu, że nie dość, że wzbogacił się na ludzkiej krzywdzie, to jeszcze pokazuje ją w zbyt malarski sposób. Trudno jednak powiedzieć, że Sebastião Salgado brakuje empatii. Jeden z najsłynniejszych współczesnych fotografów kończy dziś 75 lat.
Justyna Kopińska: Trzeba próbować Justyna Kopińska: Trzeba próbować Nie wiem jak potoczy się los partii Wiosna. Program to jeszcze za mało. Ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego już na starcie Robert Biedroń jest sprowadzany na ziemię przez tak wiele środowisk.
Justyna Kopińska: Powierzchowna duma Justyna Kopińska: Powierzchowna duma Najważniejsze jest skupienie. Codziennie musimy decydować o tym, jak widzimy rzeczy, jak je przeżywamy, z kim spędzamy czas i co ma dla nas znaczenie.
Wrażliwa do bólu Wrażliwa do bólu Ciągle czuła się zagrożona nicością, rychłym schyłkiem świata. Zbyt wrażliwa, by umieć się radować. Sylvia Plath była nieszczęśliwa przez całe życie – w szkole, na studiach i w małżeństwie z angielskim poetą Tedem Hughesem. Popełniła samobójstwo w wieku 31 lat.
Człowiek, który pożera obrazy Człowiek, który pożera obrazy Malarz Bartosz Kokosiński w minionym roku już po raz czwarty stanął na czele rankingu Kompas Młodej Sztuki. Artystę odwiedzamy w jego pracowni na warszawskiej Pradze, by porozmawiać o nim jako o twórcy, który żywi się obrazami, i o jego dziełach, które przetrawiają współczesny świat.
  1. Ludzie
Proszę czekać..