Znaleziono 0 artykułów
02.12.2020

Najlepsze zdjęcia z imprez w Studiu 54

Alex Kessler

Elton John imprezujący z drag queen Divine, Liz Taylor na parkiecie czy Bianka Jagger na białym koniu? Oto najsłynniejsze momenty uchwycone w nowojorskim klubie w latach 70.

Diana Ross, Jacqueline Kennedy Onassis, Cher, Truman Capote i Andy Warhol to tylko niektóre gwiazdy, których nazwiska widniały na liście stałych bywalców Studia 54. Ale kultowy nowojorski klub był czymś więcej niż najjaśniejszym punktem na nocnym planie miasta. Od chwili otwarcia w 1977 roku definiował epokę, stał się „zjawiskiem socjologicznym oraz historycznym wydarzeniem”, jak pisał Bob Colacello w książce „Studio 54”. W wywiadzie dla „Vanity Fair” z 1996 roku Diane von Furstenberg przyznała: – Bawiłam się tam lepiej, niż w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.

Podobne artykułyNiezapomniane ikony stylu lat 70.Michalina MurawskaElton John imprezujący do rana u boku drag queen Divine, Debbie Harry w czarnym golfie i masywnych okularach wystawiająca język do aparatu, albo Sterling Saint Jacques wirujący na parkiecie z Shirley Bassey. Elizabeth Tylor w opalizującym kostiumie sfotografowana podczas rozmowy z legendarnym projektantem Halstonem. Nie zapominajmy jednak o Biance Jagger wjeżdżającej do klubu na białym rumaku!

Pod kierownictwem właścicieli – Iana Schragera oraz Steve’a Rubella Studio 54 zyskało renomę, a mieszkańcy najodleglejszych krajów i miast plotkowali o tamtejszych wystawnych imprezach. Mimo to świetlana era dyskotek szybko zgasła, a lokal zamknięto w 1980 roku.

Zajrzyjmy do świata przepychu, przeglądając archiwalne zdjęcia z kultowego miejsca.

1/22Ikoniczne zdjęcia z imprez w Studiu 54

Przyjęcie zorganizowane przez projektanta Halstona. Bianca Jagger trzyma śnieżnobiałe gołębie (1977)

  1. Kultura
  2. Sztuka
  3. Najlepsze zdjęcia z imprez w Studiu 54
Proszę czekać..
Zamknij