Znaleziono 0 artykułów
09.12.2020

Christian Louboutin x Mytheresa: Świąteczny Kopciuszek

Pola Dąbrowska

Kopciuszek jest dowodem na to, że buty mogą zmienić całe życie – głosi maksyma przypisywana Christianowi Louboutinowi. W grudniu kapsułową kolekcją powstałą dla platformy Mytheresa dopisuje świąteczny rozdział historii o królewnie i jej magicznych pantofelkach.

Kopciuszek sprawił, że spojrzeliśmy na trzewiki skrywane dotychczas pod przepastnymi metrami tafty wspartymi na krynolinie. Jak pamiętamy z baśni, każda kobieta chciała, by to jej stopa wpasowała się w wyjątkowy pantofelek. Ale na ich nieszczęście, księżniczka mogła być tylko jedna. Czar bajki nie prysnął, a w latach 90. XX wieku Christian Louboutin otwierając butik, sprawił, że każda z nas poczuła się jak na królewskim balu.

Choć w tym roku uroczyste święta lub huczna impreza sylwestrowa mogą pozostać jedynie w sferze marzeń, projektant nie rezygnuje z dodania grudniowi odrobiny magii. – Dla mnie okres Bożego Narodzenia jest silnie związany z rodzinną celebracją. Kojarzy mi się z chłodnymi paryskimi popołudniami, ubieraniem choinki i wspólnym rozplątywaniem wstążek zawiązanych na paczkach z prezentami – mówi. Ze wspomnień i współpracy z platformą Mytheresa zrodziła się kapsułowa kolekcja reinterpretująca ikoniczne obuwie francuskiego domu mody. W pięcioelementowej linii znajdziemy transparentne szpilki przypominające szklane pantofelki Kopciuszka. Tyle że nosek zdobią złociste kryształki, które przypominają noworoczne konfetti, a wraz z wybiciem północy – bąbelki szampana. Jak pierwsza gwiazdka mienią się także sandałki z kokardą przywodzącą na myśl tasiemki oplatające świąteczne podarunki. Szarfa jest również elementem modelu z czarnego zamszu, na którym aksamitna serpentyna otula kostki. W kolekcji pojawiły się także klasyczne czółenka w kolorze onyksu.

I choć buty Christiana Louboutina nie zostały stworzone po to, by uwieść księcia, a raczej dodać kobiecie pewności siebie, ich krwistą podeszwę uznajemy za symbol luksusu. Kolekcja Christian Louboutin x Mytheresa dostępna od 9 grudnia na www.mytheresa.com.

1/10Jak według Christiana Louboutina na sylwestra ubrałby się Kopciuszek?

Proszę czekać..
Zamknij