Znaleziono 0 artykułów
29.04.2021

Ekologiczna kolekcja CCC „Go For Nature”

Pola Dąbrowska

W Światowy Dzień Ziemi odbyła się premiera najnowszej kolekcji marki CCC. Produkty z linii „Go For Nature” powstały w zgodzie zasadami zrównoważonej mody.

Espadryle obite tkaniną z recyklingu, skórzane czółenka i sandałki z zamszu z odzysku – podczas produkcji butów z linii „Go For Nature” zastosowano najnowsze technologie i wykorzystano ekologiczne surowce, które pozwoliły zoptymalizować zużycie wody i energii.

Akcesoria składające się na kolekcję posiadają trzy różne certyfikaty. Pierwszym z nich – Water Based PU – oznaczono obuwie uszyte z materiałów biodegradowalnych lub pochodzących z recyklingu. Są to, m.in. alabastrowe tenisówki na platformie oplecionej mozaiką z dwukolorowego sznurka od Jenny Fairy lub sandałki na płaskiej podeszwie od tej samej marki.

Etykieta Leather Working Group świadczy o tym, że dany model wykonano ze skór pochodzących z garbarni zachowującej najwyższe standardy w kwestii ochrony środowiska. Certyfikat ten przyznano butom Lasocki, w tym zamszowym sandałom zwieńczonym ozdobnymi frędzlami.

A Recycled Plastic Bottels został przypisany projektom, które powstały z materiałów otrzymanych w procesie przetwarzania butelek PET.

Oprócz tego, w ekologicznej ofercie CCC znajdziemy półbuty na karbowanej podeszwie, beżowe czółenka z kontrastowym noskiem, a także klapki z marszczonej skóry. Premierze kolekcji kampania autorstwa Mateusza Stankiewicza.

Linia Go For Nature dostępna jest stacjonarnie w otwartych sklepach CCC, online na www.ccc.eu oraz w aplikacji marki.

Zdjęcia: Mateusz Stankiewicz/ @SameSame
Modelka: Lisa Louis/ @Titanium
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Włosy: Rui Rocha/ @Solve
Makijaż: Wilson
Marketing Director: Katarzyna Krawczyk/CCC
Art Director: Maria Mastalerz/CCC
Produkcja: Bartosz Majkowski/CCC
Dom produkcyjny: Warsaw Creatives

1/12Czółenka, espadryle i sneakersy z ekologicznej kolekcji CCC

Proszę czekać..
Zamknij