Znaleziono 0 artykułów
21.05.2021

Sezonowy butik Chanel w Saint-Tropez

Pola Dąbrowska

Jak co sezon nieopodal słynnej plaży Pampelonne otwarto wakacyjny butik Chanel. Na odwiedzających czekają klimatyczny taras z basenem i wnętrza pełne tajemnic.

Choć większą część roku Coco Chanel spędzała pochłonięta pracą nad kolejnymi kolekcjami w biurze przy Rue Cambon w Paryżu, latem zawsze znajdywała czas, by choć na chwilę wyjechać na ukochane Lazurowe Wybrzeże. Tam, w gronie przyjaciół, wypoczywała, dryfując na jachcie po Morzu Śródziemnym lub wylegując się w Villi La Pausa, otoczonej gajem oliwnym i polami lawendy.

Na drugim końcu Riwiery Francuskiej, w samym sercu Saint-Tropez, od 2009 roku w sezonie letnim otwiera się butik Chanel. Niewielka rezydencja La Mistralée łączy klasyczną estetyką domu mody, stylistykę Virginie Viard, dyrektorki kreatywnej marki, oraz śródziemnomorską scenerię. Kultowe kolory Chanel – beże, biel i czerń – połączono z naturalnymi surowcami, takimi jak len, marmur i drewno, którymi wykończono wnętrza.

Elegancja domu wczasowego na południu Francji towarzyszy gościom od werandy po pokoje, w których wyeksponowano poszczególne linie odzieży i dodatków. W jednej z sal ustawiono gabloty z okularami i kosmetykami, w innej ulokowano część galanteryjną, a w sekcji głównej, oświetlonej blaskiem żyrandola Goossensa, wystawiono ubrania z kolekcji prêt-à-porter, biżuterię oraz zegarki, w tym czasomierze J12, BOY·FRIEND, CODE COCO i PREMIÈRE. Odwiedzający mogą zrelaksować się w słońcu na leżakach przy basenie lub na tarasie.

1/6Butik Chanel w Saint-Tropez

Proszę czekać..
Zamknij