Znaleziono 0 artykułów
24.05.2021

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja MAKO na wiosnę-lato 2021

Pola Dąbrowska

Ponadczasowy minimalizm, zabawa formą i celebracja polskich korzeni – najnowsza kolekcja MAKO powstała z myślą o wakacjach w mieście, spotkaniach w gronie przyjaciół i słonecznych dniach spędzanych w biurze. – To powiew lata, na które wszyscy tak bardzo czekaliśmy – mówi założycielka marki Anna Sękowska.

Lniane płótno w ciepłym beżu, kilka suszonych konarów drzew, stosy kamyków i pustynny piasek – artystyczna oprawa sesji towarzyszącej premierze kolekcji zabiera nas w podróż po najpiękniejszych zakątkach świata – od surowych wybrzeży Skandynawii, przez rozgrzane do czerwoności Maroko, po polski Bałtyk. W oszczędną scenerię wkomponowano projekty z wiosenno-letniej linii. – Jest sporo cytatów z szaf naszych mam, ale wszystko w nowoczesnej odsłonie – mówi Anna Sękowska.

Od 25 maja w butikach marki znajdziemy trapezowe kosze z liści palmowych, etui na telefon oraz sakwy z plecionej skóry zwieńczone ozdobnymi chwostami. Pojawią się usztywnione kubełki tłoczone we wzór maleńkiej szachownicy oraz worki nawiązujące formą do PRL-owskich „paryżanek” wykonane z włoskiej skóry garbowanej roślinnie.

Karmelowo-czarną kolorystykę toreb powstających we współpracy z lokalnymi manufakturami, powielono na butach. W tym roku MAKO proponuje minimalistyczne sandały na karbowanej platformie, mule na kaczuszce z ozdobnym supłem, sandałki wsparte na słupku imitującym bursztyn i klapki z cholewką z plecionki. Wszystkie modele wykonano we włoskich, portugalskich i hiszpańskich garbarniach o wieloletniej tradycji.

Nowa kolekcja będzie dostępna od wtorku 25 maja online na www.mako-store.pl, w atelier MAKO, które mieści się na ostatnim piętrze kamienicy przy ulicy Mokotowskiej 51/53 w Warszawie, oraz w butiku MAKO x bynamesakke w domu handlowym Mysia 3.

Zdjęcia: Borys Synak
Modelka: Monika Sawicka / D’VISION Model Management
Stylizacje: Olivia Kijo
MUA: Kama Jankowska / Art Faces
Hair: Emil Zed / Van Dorsen Artists
Asystenci: Aleksander Balcerek, Daniel Sówka
Retouch: Magda Baran

1/14Tylko u nas: Wiosenno-letnia kolekcja MAKO

Proszę czekać..
Zamknij