Znaleziono 0 artykułów
17.06.2021

Tęczowa kampania Levi’s

Pola Dąbrowska

Levi’s stoi na straży praw mniejszości, walcząc o równość dla wszystkich, bez względu na pochodzenie, płeć czy tożsamość seksualną. W Miesiącu Dumy 2021 rusza z kampanią „All Pronouns. All Love.”, podkreślając znaczenie stosowania właściwych zaimków osobowych.

W latach 50. XX wieku, na długo przed zniesieniem segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych, przedstawiciele marki Levi Strauss & Co. podjęli decyzję o zrównaniu praw wszystkich zatrudnionych. Walczyli o wprowadzenie małżeństw jednopłciowych w Kalifornii i jako jedni z pierwszych zapewnili ubezpieczenie zdrowotne partnerom pracowniczek oraz pracowników. W Miesiącu Dumy kontynuując działania na rzecz równego traktowania osób LGBTQIA+, rozpoczynają międzynarodową kampanię „All Pronouns. All Love.”, akcentującą znaczenie stosowania poprawnych zaimków osobowych.

W ramach lokalnej promocji akcji, przebiegającej w Polsce pod hasłem „Wszystkie zaimki miłości”, Levi’s zaprosił do współpracy sześć osób związanych ze środowiskiem queer – dziennikarza Antona Ambroziaka z partnerką Karoliną Kędziorą, reżysera filmu „Ostatni Komers” Dawida Nickla, autorkę „Pustostanów” i „Cukrów” Dorotę Kotas, współprzewodniczącą Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza Olę Kaczorek oraz drag queen Lullę La Polacę. Powstała sesja zdjęciowa, w której bohaterowie wystąpili w projektach z kolekcji Pride 2021 złożonej z klasyków Levi’s ozdobionych tęczową grafiką i wymalowanymi zaimkami „they/them, she/her, he/him, we”. Przygotowano także serię inspirujących filmów, w których każda osoba zaangażowana w akcję dzieli się swoimi doświadczeniami.

Ostatnim elementem kampanii jest artystyczna współpraca z Bartkiem „Arobalem” Kociembą. Ilustrator stworzył grafiki, przedstawiające lokalne gatunki roślin i kwiatów, w które wpleciono różne zaimki osobowe, a następnie przekształcono w instagramowe filtry umożliwiające wyrażenie siebie.

 

1/25Levi’s świętuje Miesiąc Dumy wyjątkową kampanią

  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Tęczowa kampania Levi’s
Proszę czekać..
Zamknij