Znaleziono 0 artykułów
28.09.2018

Wernisaż wystawy „#SEXEDPL” pod patronatem Vogue Polska

Basia Czyżewska

Portrety i autoportrety, pozowane zdjęcia oraz te złapane spontanicznie, martwe natury, a także konceptualne kompozycje. Tak różnorodne są zdjęcia 14 zwycięzców konkursu, które można oglądać w warszawskich Powidokach.

Na konkurs fotograficzny ogłoszony w połowie sierpnia przez Anję Rubik i „Vogue Polska” zgłosiło się ponad pół tysiąca osób, które nadesłały prace opowiadające w niezwykły sposób o ciele i seksualności.

Portrety i autoportrety, pozowane zdjęcia oraz te „złapane” spontanicznie, martwe natury, a take konceptualne kompozycje. Zdjęcia 14 zwycięzców, które od dziś można oglądać na wystawie „#SEXEDPL” w Powidokach w warszawskim MSN, są niezwykle różnorodne.

– „Vogue Polska” z założenia miał pomagać w promowaniu zarówno utalentowanych ludzi, jak i ważnych społecznie idei. Gdy wiosną spotkaliśmy się z Anją i usłyszeliśmy o jej pomyśle, od razu stwierdziliśmy, że to projekt, który idealnie łączy się z naszą misją. Włączyliśmy się w #SEXEDPL, jednocześnie ogłaszając konkurs. Jego celem było poszukiwanie młodych fotografów, którzy nie boją się wykorzystywać swoich talentów do eksplorowania tematów, takich jak seksualność, cielesność, płeć, wrażliwość i wszystko to, o czym tak rzadko słyszymy w sferze publicznej, a co jest tak istotną częścią naszego życia – powiedział Szymon Machnikowski, dyrektor ds. marketingu i PR „Vogue Polska”.

Wystawę „#SEXEDPL” można oglądać do 7 października w Powidokach w warszawskim MSN.

1/43Wernisaż wystawy „#SEXEDPL” pod patronatem „Vogue Polska”

Wydawca „Vogue Polska” Kasia Kulczyk i Anja Rubik w towarzystwie zwycięzców konkursu

Proszę czekać..
Zamknij