Znaleziono 0 artykułów
28.06.2021

Biżuteria Elizabeth Taylor: W filmie jak w życiu

Naomi Pike

Przypominamy 13 scen z filmów, które udowadniają, że dla aktorki Elizabeth Taylor najważniejszym ekranowym partnerem była biżuteria.

U szczytu sławy Elizabeth Taylor przyjęła rolę niewymienionej w napisach końcowych postaci w filmie „Anna tysiąca dni” o Annie Boleyn. Wystąpiła tam u boku ówczesnego męża Richarda Burtona, który grał króla Henryka VIII. Epizodyczna rola zamaskowanej kurtyzany może wydawać się dziwnym wyborem dla najsłynniejszej aktorki na świecie, stanowiła jednak okazję, by uwiecznić na ekranie jej perłę La Peregrina. Perła, którą Taylor otrzymała od Burtona, przez 250 lat należała do hiszpańskiej rodziny królewskiej i była częścią kolekcji Marii Tudor. W roku 1969 została sprzedana na aukcji, po czym trafiła do aktorki.

Nie był to pierwszy raz, kiedy Taylor zabrała na plan własną biżuterię – grane przez nią bohaterki często miały w garderobie należące do niej klejnoty. Kwiatowa broszka Bulgari, którą dostała od czwartego męża Eddiego Fishera – pojawiła się w kilku filmach.

Odsłaniamy kulisy 13 słynnych obrazów, w których przeplatało się jej zamiłowanie do filmu i biżuterii.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

1/13Kotka na gorącym blaszanym dachu, 1958

Grając rolę Maggie w „Kotce na gorącym blaszanym dachu”, Elizabeth nosiła misternie wykonany wisiorek w kształcie serca z diamentem. To był prezent od trzeciego męża, Mike’a Todda, otrzymany krótko przed jego przedwczesną śmiercią w katastrofie lotniczej w marcu 1958 roku. Tę samą biżuterię miała na sobie w filmie „Nagle, zeszłego lata” (1959).

Proszę czekać..
Zamknij