Znaleziono 0 artykułów
14.09.2021

MET Gala 2021: Najpiękniejsze kreacje gwiazd

Vogue

Zazwyczaj Met Gala odbywa się w pierwszy poniedziałek maja, ale w tym roku, w związku z pandemią, została przełożona. Jej termin przypadł na gorący moment między nowojorskim a londyńskim tygodniem mody.

Podobnie jak poprzednie edycje, uroczystość miała miejsce w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż najnowszej wystawy Costume Institute pt. „In America: A Lexicon of Fashion” (z ang. „W Ameryce: Leksykon mody”), która dla szerszej publiczności zostanie otwarta 18 września w Anna Wintour Costume Center.

Na czerwonym dywanie wypatrywaliśmy motywów zaczerpniętych z tematu przewodniego wieczoru, jakim w tym roku był amerykański styl – od wyrazistych akcentów czerpiących z historii USA, przez projekty malowane w dwukolorowe pasy i obsypane gwiazdkami, po wplecione w tkaniny dyskretne nawiązania do symboli Stanów Zjednoczonych. W końcu na schodach Metropolitan Museum widzieliśmy już niejedną bajeczną kreację (wystarczy przywołać papieski strój Rihanny z Maison Margiela z 2018 roku). Nie inaczej było minionej nocy.

Wśród tegorocznych prowadzących wydarzenia znaleźli się Billie Eilish, Timothée Chalamet, Naomi Osaka i Amanda Gorman. A kto pojawił się na liście gości? Wszystkie gwiazdy przybyłe na galę zobaczysz w naszej galerii. A jeśli nie chcesz, by umknął ci jakiś szczegół, na Vogue.com można obejrzeć transmisję z uroczystości.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

60/141Emily Ratajkowski

W kreacji Very Wang

  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. MET Gala 2021: Najpiękniejsze kreacje gwiazd
Proszę czekać..
Zamknij