Znaleziono 0 artykułów
30.09.2019

Premierowo na Vogue.pl: kolekcja Gosi Baczyńskiej „Per aspera ad astra”

Michalina Murawska

Nazywana carycą polskiej mody Gosia Baczyńska była pierwszą projektantką z Warszawy, która zaprezentowała swoją kolekcję w oficjalnym kalendarzu tygodnia mody w Paryżu. Był 2013 rok. W tym sezonie po raz kolejny wraca do francuskiej stolicy. Tym razem także po to, by zrealizować sesję wizerunkową swojej najnowszej kolekcji, „Per aspera ad astra” (łac. „Przez trudy do gwiazd”). Jako pierwsi prezentujemy jej efekty.

W 2002 roku zaprojektowała pierwsze kostiumy do opery, a 11 lat później po raz pierwszy pokazała swoją kolekcję na tygodniu mody w Paryżu. Weszła z modą do teatru, a z pokazów wielokrotnie czyniła prezentacje na miarę spektakli. Caryca polskiej mody, bo takim mianem często określa się Gosię Baczyńską, to nie tylko utalentowana projektantka. To obdarzona wyjątkowo dobrym gustem artystka, która z jednej strony tworzy spektakularną modę, a z drugiej – nie boi się wychodzić z nią do ludzi. Przykład? Pokaz najnowszej kolekcji „Per aspera ad astra”, który na początku września zorganizowano w letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na tarasie Pałacu na Wodzie. Oprócz pełnej przepychu mody zaserwowano gościom… cheeseburgery z McDonald'sa.

W kampanii autorstwa Zosi Promińskiej kolekcja, o której Baczyńska mówi jako o pozasezonowym projekcie, ożywa na ulicach Paryża. Dzięki temu jeszcze bardziej podkreśla swój wyrafinowany, a jednocześnie egalitarny charakter. Podobnie jak w warszawskich Łazienkach, tłem dla wysmakowanych form, misternych detali i balansujących na granicy sztuki deseni stały się ikoniczne paryskie lokalizacje: okolice Palais-Royal i Muzeum Sztuki Dekoracyjnej, Opéra Garnier, zlokalizowane w dziewiątej dzielnicy Café de la Paix i wieża Eiffla.

1/9Premierowo na Vogue.pl: nowa kolekcja Gosi Baczyńskiej w obiektywie Zosi Promińskiej

Proszę czekać..
Zamknij