Znaleziono 0 artykułów
16.02.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Vicher Casual

Anna Konieczyńska

Siostry Inez i Katarzyna powracają kolekcją, która wyprzedza trendy.

Inez i Katarzyna skończyły studia humanistyczne (Inez polsko-francuskie studia doktoranckie, a Kasia kulturoznawstwo), a na łódzką ASP zdały, by rozwijać pasję projektowania. Ich ostatnia kolekcja „Rebellion” zachwyciła redakcję Vogue.pl zgrabnym połączeniem estetyki retro i spełnieniem wymogów współczesnych kobiet. Teraz siostry stworzyły propozycję casualową. – Mianem „casual” określamy nasze przejściowe, kapsułowe kolekcje pomiędzy głównymi sezonami – mówią siostry.

Motywem przewodnim aktualnej kolekcji jest autorski print kolorowych pasów w tonacji blue, których barwy, różnorodne ułożenie, zmienność faktur i tkanin pobudzają zmysły – tłumaczą projektantki.

Znakiem rozpoznawczym marki Vicher są zaokrąglone kształty – falbany i cięte z koła rękawy. Ale te owalne, wręcz organiczne formy kontrastują tu z ostrymi, geometrycznymi. Tak jak to, co kobiece płynnie przechodzi w męskie inspiracje (np. szerokie spodnie z wysokim stanem zestawione zostały z białą koszulą w stylu retro). Inez i Katarzyna bawią się formami „z dziką przyjemnością”, jak same mówią.

Po seksownej stronie jest mała czarna z drapowaniem podkreślającym figurę. A po niewinnej – mała biała z bufkami z kokardkami z tyłu. Do lat 80. i aktualnego stylu influencerek nawiązuje natomiast intensywnie różowa sukienka z podkreślonymi ramionami.

Jeśli kolekcja nosi miano „casual”, nie mogło w niej zabraknąć sportowych bluz. Tu biała z kapturem jest na tyle obszerna, że z powodzeniem można ją nosić jako minisukienkę. Ale nawet sportowe motywy zestawiane są w kolekcji marki z minimalistycznymi elementami bazy – białą koszulą, prostą marynarką czy garniturowymi spodniami.

W dowcipnej kowbojskiej oprawie ubrania nabierają lekkości. Do takiej stylizacji nawiązują też detale samych ubrań, np. filuterne wiązanie z tyłu białych spodni.

Przebojem kolekcji będzie z pewnością czarny kombinezon z asymetrycznymi nogawkami – jedną węższą, drugą szerszą. Ten awangardowy projekt dzięki minimalistycznej górze sprawdzi się w codziennej szafie, a nie tylko jako projektancki eksperyment.

Przy sesji, tym razem zrealizowanej przez fotografkę Paulinę Wesołowską, po raz kolejny pracowała Ewelina Gralak, największa indywidualistka wśród polskich stylistek.

 

Zdjęcia: Paulina Wesołowska

Stylistka: Ewelina Gralak

Makijaż i włosy: Kamila Jankowska

Scenografia: Daughter of Lama

Produkcja: Anna Rybus/ Prospero Production

1/43Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Vicher Casual

Proszę czekać..
Zamknij