Znaleziono 0 artykułów
26.05.2020

Stevie Nicks: Królowa boho

Kamila Wojtkiewicz

Świętująca dziś 72. urodziny Stevie Nicks znalazła się na liście stu najlepszych wokalistek wszech czasów według magazynu „Rolling Stone”. Od połowy lat 70. XX wieku uznawana za ikonę muzyki i stylu, do dziś inspiruje wszystkie miłośniczki boho.

Po przebojowych albumach wydanych z zespołem Fleetwood Mac z drugiej połowy lat 70., w 1982 roku solowy utwór „Edge of Seventeen” Stevie Nicks zajął 11. miejsce w zestawieniu Billboard Hot 100. Już wtedy wiadomo było, że wokalistka odciśnie piętno na muzyce pop. Debiutancki album solowy „Bella Donna” osiągnął status platynowej płyty w mniej niż trzy miesiące po premiery.

 

Nominowana do siedmiu nagród Grammy wokalistka śpiewa kontraltem. Sprzedała ponad 140 milionów egzemplarzy płyt, co uczyniło ją jedną z najlepiej zarabiających artystek wszech czasów. Podczas koncertów uwielbiała się przebierać, bo oprawa wizualna odgrywała dla niej równie ważną rolę, co warstwa muzyczna.

Stevie otwarcie mówiła o tym, że nie chce mieć dzieci. Jej ambicją nie było zostanie matką czy żoną, ale pisanie utworów, które sprawią, że matki i żony poczują się lepiej. Wybrała więc rolę dobrej ciotki dla swoich siostrzenic i podążała wyboistą drogą artystki solowej. W dniu 72. urodzin wokalistki przeglądamy jej niezapomniane zdjęcia.

1/17Najbardziej ikoniczne zdjęcia Stevie Nicks

1985 rok

Proszę czekać..
Zamknij