Znaleziono 0 artykułów
01.08.2020

W hołdzie Powstańcom

Kamila Wojtkiewicz

Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowało projekt fotograficzny, by uczcić Powstańców w dniu 76. rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń historycznych w Polsce.

1 sierpnia o godzinie 17 w całej Polsce zawyją syreny. Przypomną godzinę „W”, czyli początek akcji „Burza” w 1944 roku. W tym roku z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowało projekt upamiętniający narodowych bohaterów. – Powstańcy swoimi czynami i postawą wielokrotnie pokazali i udowodnili, jak warto żyć. Dla nas są ciągłą inspiracją i wzorem do naśladowania – mówił Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum. Bohaterami akcji zostali Janina Jankowska, Krystyna Markowska, Hanna Szeremeta-Węgrzecka, Janusz Walędzik, Wiesław Newecki, Andrzej Gładkowski, Jerzy Maksymowicz i Jerzy Mindziukiewicz. Podczas sesji fotograficznej podzielili się przemyśleniami na temat tego, co jest ważne w życiu.

Każde spotkanie z Powstańcami, w tym również to podczas niedawno odbytej sesji, utwierdza nas w przekonaniu, że sens życia to pojęcie kluczowe w egzystencji każdego człowieka. Odnaleźć go można poprzez określone wartości, ważne dla danego człowieka. Chociaż są one indywidualne dla każdego z nas, to Powstańcy pokazują, że są prawdy uniwersalne. Przypominają, co jest naprawdę najważniejsze. Spotkania z nimi zachęcają do refleksji i zatrzymania się, czyli tego, co tak cenne szczególnie w dzisiejszym świecie i czasie – podsumowuje Ołdakowski.

Za zdjęcia, które powstały w bibliotece Muzeum Powstania Warszawskiego, odpowiadają Dorota Kaszuba i Michał Warda.

1/9Hanna Szeremeta-Węgrzecka

  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. W hołdzie Powstańcom
Proszę czekać..
Zamknij