Znaleziono 0 artykułów
24.08.2020

Metamorfozy gwiazd: Reese Witherspoon

Julia Właszczuk

Od nieśmiałej, ale charyzmatycznej dziewczyny z Nashville, do jednej z najbardziej wpływowych kobiet na świecie – zobaczcie, jak zmieniał się styl aktorki.

Aktorka, producentka, bizneswoman, aktywistka, mama – Reese Witherspoon z powodzeniem godzi wiele ról. Magazyn „Time” dwukrotnie uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych gwiazd na świecie, „Forbes” umieścił ją na liście najbardziej znaczących kobiet dekady, niemal co roku należy też do najlepiej zarabiających aktorek w branży.

Choć popularność przyniosły jej występy w takich komediach jak „Legalna blondynka” (trwają już prace nad trzecią częścią przygód rezolutnej Elle Woods) czy „Cztery gwiazdki”, aktorka ma swoim koncie również cenione role dramatyczne. Przepustkę do Hollywood zapewniła jej rola nastoletniej Vanessy w „Spojrzeniu mordercy” i niewinnej Annette w „Szkole uwodzenia”, a „Spacer po linie” – Oscara i uznanie krytyków.

Przemianę aktorki widać też w stylizacjach. W latach 90. młodziutka gwiazda wybierała koszule i dżinsy, proste topy i spódnice do ziemi albo welurowe sukienki z wysokimi botkami. Z biegiem lat Witherspoon postawiła jednak na bardziej stonowane suknie i formalne ubrania do pracy.

8/27Metamorfozy gwiazd: Reese Witherspoon

1997 rok

Proszę czekać..
Zamknij