Znaleziono 0 artykułów
19.05.2020

Wszystko, co wiemy o „Legalnej blondynce 3”

19.05.2020
(Fot. East News/MGM/Dzięki uprzejmości Everett Collection)

Elle Woods zaskarbiła sobie serca widzów w 2001 roku. Po niemal dwudziestu latach od premiery pierwszej części Reese Witherspoon powraca do roli legalnej blondynki.

Kto zagra w filmie?

Reese Witherspoon nie tylko zagra, lecz także wyprodukuje trzecią część „Legalnej blondynki”. Znana z niezależności gwiazda, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, kiedy w wieku 36 lat przestała dostawać propozycje filmowe. Założyła wtedy wytwórnię Hello Sunshine, która zajmie się produkcją ostatniej części trylogii razem z Platt Productions. Przed kamerą stanie także Jennifer Coolidge, czyli przyjaciółka Elle Woods – Paulette.

Kto stanie za kamerą?

Głosy o nadchodzącym filmie pojawiły się już w 2018 roku. Wtedy za scenariusz miały odpowiadać Kirsten Smith i Karen McCullah, znane z poprzednich części. Gwiazda potwierdziła jednak, że Mindy Kaling (znana z „The Office”, a obecnie twórczyni serialu Netfliksa „Jeszcze nigdy…”) i Dan Goor będą odpowiedzialni za opowiedzianą w filmie historię.

Na czym polega fenomen „Legalnej blondynki”?

„Legalna blondynka” zapisała się w popkulturze jako motywująca opowieść o odwadze. Kiedy z pozoru naiwna, stereotypowa blondynka zdaje na wydział prawa na Harvardzie, nikt nie widzi w niej potencjału. Z czasem jednak, dzięki wytrwałości i determinacji, udowadnia światu (i byłemu chłopakowi), że sukces jest jej pisany. Reese Witherspoon została nominowana do Złotego Globu za najlepszą aktorkę w komedii lub musicalu. Obecnie gwiazda pracuje nad dwiema komediami romantycznymi dla Netfliksa. Data premiery trzeciej części trylogii jeszcze nie jest znana.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij