Znaleziono 0 artykułów
22.10.2020

Premierowo na Vogue.pl: Kolekcja Martyny Kołtun

Redakcja Vogue.pl

Studentka czwartego roku Wydziału Wzornictwa Katedry Mody Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie stworzyła kolekcję w duchu zrównoważonej mody.

Młodzi projektanci zdają sobie sprawę, że powinni działać odpowiedzialnie. Ekologia, recykling, biodegradowalne projekty i szukanie innowacyjnych rozwiązań są dla nich codziennością. W duchu zrównoważonej mody najnowszą kolekcję stworzyła także Martyna Kołtun. Wszystkie wykorzystane w kolekcji tkaniny pochodzą z drugiego obiegu. Następnie zostały przetworzone: wybielone i pofarbowane naturalnymi pigmentami. Projektantka sięgnęła także po ręcznie tworzone printy oraz misterne hafty. W wyniku tego powstała eklektyczna kolekcja, która prezentuje modę jako sztukę użytkową, ale z ważnym wątkiem osobistym. Młoda projektantka podkreśla, że projektowanie jest dla niej formą ekspresji.

W kolekcji, która nawiązuje zarówno do sennych inspiracji Kołtun, jak i twórczości brazylijskiego artysty Arthura Bispo do Rosario, znajdziemy bogatą w detale i nadruki kurtkę, a także zdekonstruowany płaszcz. Bluzka z tasiemkami materiału i suwakiem z przodu, szerokie spodnie oraz dżinsowy top – projektantka bawi się formą. Kołtun, tak jak brazylijski artysta, zamienia banalne przedmioty w dzieła sztuki. 

Zdjęcia: Filip Stalewski
Włosy: Gor Duryan 
Modelki: Ita Litwiniec, Julia Borowiecka, Julia Kępa, Blanka Buszta

15/19Premierowo prezentujemy kolekcję młodej polskiej projektantki Martyny Kołtun

Proszę czekać..
Zamknij