Znaleziono 0 artykułów
19.11.2020

Kapsułowa kolekcja Diora: Zapisane w gwiazdach

Pola Dąbrowska

Dyrektorka kreatywna marki Maria Grazia Chiuri proponuje antidotum na pandemiczną rzeczywistość, tworząc ubrania do domu inspirowane astrologią.

Będziesz bez pieniędzy i uratują cię kobiety, dzięki którym osiągniesz sukces” – usłyszał z ust wróżki 14-letni Christian Dior. Choć prorocze słowa nie wydawały mu się wówczas zbyt rzeczywiste, numerologia oraz astrologia nadawały kształt jego dalszemu życiu. Gdy mianowano go mistrzem haute couture, regularnie odwiedzał medium Madame Delahaye, z którą konsultował każdą decyzję. Nie rozstawał się z kolekcją talizmanów, wierzył w przeznaczenie, a także to, że szczęście przynoszą mu konwalie, cyfra osiem, litera „M” oraz gwiazdy.

I to właśnie ciała niebieskie stanowiły inspirację dla najnowszej kapsułowej kolekcji tworzonej pod batutą dyrektorki artystycznej Marii Grazii Chiuri. Projektantka w okresie lockdownu rozpoczęła prace nad linią celebrującą czas spędzany w domach. Wraz z rzymskim artystą Pietro Ruffo zreinterpretowała emblematyczne znaki zodiaków, które stały się elementami łączącymi florę i faunę, ziemię z niebem.

Tak stworzone konstelacje w monochromatycznym tonie zostały przelane na jedwabiste spodnie o prostych nogawkach i koszule z kontrastującą lamówką oraz guziczkami obitymi tkaniną. Gwiazdozbiór pojawia się także na parce, której front zdobi grafika nawiązująca do XVIII-wiecznych litografii przedstawiających mapy. Żakardowy ścieg braletki układający się w słynne logo pokrywa również podszewkę mięsistego szlafroka. A wyrafinowane piżamy i ponczo zostało zaprojektowane z tkaniny we wzory toile de jouy. W kolekcji znajdziemy również klapki, apaszki i skarpetki w graficzne wzory.

Wróżka się nie myliła, Dior znów „rewolucjonizuje świat mody”.

1/6Kapsułowa kolekcja Diora inspirowana znakami zodiaku

Proszę czekać..
Zamknij