Znaleziono 0 artykułów
25.03.2021

Rząd ogłasza zamknięcie salonów kosmetycznych, przedszkoli i żłobków

25.03.2021
(Fot. Getty Images)

Zeszłej doby zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 34 tys. osób, zmarło 520 mieszkańców polskich granic. W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych restrykcji.

Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. – Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od 13 miesięcy. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów. Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć takiego scenariusza – mówił premier. – Ograniczenie mobilności, ograniczenie swobód gospodarczych jest konieczne.

Następnie Morawiecki wystosował apel z prośbą o nieprzemieszczanie się w okresie świątecznym. Oprócz tego następuje zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych, salonów pełniących usługi fryzjerskie oraz kosmetyczne, a także przedszkoli i żłobków (opieka wyłącznie dla dzieci medyków i osób pełniących służbę w szeregach porządkowych). Restrykcje obejmują także działalność obiektów sportowych do sportu zawodowego. Rząd wprowadza również ograniczenia dotyczące liczby wiernych w kościołach – jedna osoba na dwadzieścia metrów kwadratowych przy stosowaniu się do stałych ograniczeń, jak noszenie maseczek i odstępy wynoszące minimum 1,5 metra.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty przez dwa następne tygodnie.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij