Znaleziono 0 artykułów
23.12.2021

Kartki świąteczne brytyjskiej rodziny królewskiej

23.12.2021

Ze zdjęciem z wakacji, w mundurze albo z pupilem. Od księżniczki Marii po Kate Middleton – oto najpiękniejsze kartki świąteczne Windsorów.

Jeśli należysz do brytyjskiej rodziny królewskiej, wysyłasz kartkę świąteczną nie tylko do rodziny i przyjaciół, lecz także do wszystkich obywateli kraju. Spontaniczne zdjęcie nie jest dobrym pomysłem. Kartka wymaga pomysłu i przygotowań. Dzięki ponad stuletniej tradycji wysyłania kartek świątecznych rodzina królewska ma za sobą lata praktyki. Weźmy na przykład rok 1914, kiedy księżniczka Maria wysłała swoje zdjęcie wraz z wiadomością „Z najlepszymi życzeniami Wesołych Świąt i zwycięskiego Nowego Roku” z prezentami dla żołnierzy, czy rok 1942, kiedy ówczesna księżniczka Elżbieta stworzyła kartkę ze swoją podobizną w wojennym mundurze. 50 lat później Diana sfotografowała się z synami, Williamem i Harrym. Teraz mistrzami kartek są Cambridge’owie. W 2021 r. rodzina opublikowała zdjęcie z Jordanii, kraju Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, w którym Kate Middleton mieszkała przez dwa lata jako dziecko. Zapoznaj się z historią brytyjskich królewskich kartek świątecznych i powspominaj czasy, kiedy spamowanie wszystkich znajomych zdjęciem w wydaniu glamour było jak najbardziej dopuszczalne (czyżbyśmy właśnie opisali, jak działa Instagram?).

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.com.

Kartka świąteczna króla Karola III i Kamili z 2022 roku.

Kartka świąteczna księżnej i księcia Walii z dziećmi z 2022 roku.

Karta świąteczna księżniczki Marii z 1914 r., część puszki z prezentami dla żołnierzy.

Kartka świąteczna z 1942 r. od księżniczki Elżbiety (późniejszej królowej Elżbiety) do pułku Grenadier Guards armii brytyjskiej.

Książę Karol (obecnie król Karol III), księżna Diana, książę William i książę Harry w 1987 r.

Kartka świąteczna od rodziny Walijczyków z 1988 r.

Kolekcja kartek świątecznych rodziny Walijczyków oraz odręcznych notatek księżnej Diany.

Kartka świąteczna księcia Karola (obecnie króla Karola III) z 2005 r., na której znalazło się zdjęcie z jego ślubu z Camillą Parker Bowles (obecnie królową małżonką).

Książę Karol (obecnie król Karol III) z dwoma synami w 2008 r.

Kartka świąteczna Karola i Camilli z 2013 r.

Kartka świąteczna rodziny Cambridge’ów w 2015 r.

Szczęśliwi Karol i Camilla w 2015 r.

Rok 2017 przyniósł skoordynowaną kolorystycznie kartkę świąteczną od rodziny Cambridge.

W swojej pierwszej wspólnej kartce świątecznej książę i księżna Sussex podzielili się nigdy wcześniej niepublikowanym ujęciem ze ślubu.

Mały książę Louis pojawił się na zdjęciu kartki świątecznej rodziny Cambridge z 2018 r., wykonanej w Anmer Hall.

Na kartce świątecznej księcia Karola (obecnie króla) i księżnej Kornwalii (obecnie królowej małżonki) na 2019 r. widnieje podobizna pary jadącej zabytkowym samochodem. „Zdjęcie zostało zrobione w Hawanie przez Ramona Espinosę podczas królewskiej wizyty na Kubie na początku tego roku”, napisali na Instagramie.

Rodzina Cambridge w 2020 r. w wiejskich stylizacjach w swoim domu w Norfolk, Anmer Hall.

Świąteczna kartka rodziny Cambridge wykonana na wakacjach w Jordanii.

Elise Taylor
Proszę czekać..
Zamknij