Znaleziono 0 artykułów
15.01.2021

Gwiazdy „Bridgertonów” w niezwykłej sesji

15.01.2021
Nicola Coughlan i Golda Rosheuvel w kreacjach Edwarda Mendozy  (Fot. Amber Pinkerton)

Jeśli jeszcze nie obejrzałaś „Bridgertonów”, niech jedwabie w kolorze waty cukrowej zainspirują cię do seansu. Kreacje, w których pozują aktorki, powstały w ramach partnerstwa Netfliksa z British Fashion Council.

Richard Quinn doskonale wie, co leży u podstaw zjawiskowego projektu. Jego kwieciste suknie w 2018 r. uhonorowano wyróżnieniem Queen Elizabeth II Awards for British Design. Statuetkę z rąk samej monarchini „odebrał w imieniu wszystkich, którym zawdzięcza to, gdzie teraz jest. To nagroda dla całego atelier”, jak mówił brytyjskiemu „Vogue’owi” po gali. Dlatego artysta pochodzący z londyńskiej dzielnicy Peckham stał się naturalnym liderem programu mentorskiego organizowanego przez British Fashion Council.

Od lewe: Nicola Coughlan w sukni Edwarda Mendozy, Claudia Jessie w kreacji Shanti Bell, Phoebe Dynevor w sukni Aurelii Fontany, Adjoa Andoh w sukni Aurelii Fontany i Golda Rosheuvel w sukni Edwarda Mendozy (Fot. Amber Pinkerton)
Phoebe Dynevor i Claudia Jessie w kreacjach Shanti Bell (Fot. Amber Pinkerton)

W ramach partnerstwa z Netfliksem BFC zleciło trzem studentom uszycie sukni z epoki regencji, inspirowanych serialem „Bridgertonowie”. Quinn wyciągnął pomocną dłoń do Aurélie Fontan, Edwarda Mendozy oraz Shanti Bell podczas procesu projektowania fantazyjnych kreacji. Efektem prac są szaty współczesnych debiutantek, teatralne i ekscytujące, niczym fabuła produkcji.

Phoebe Dynevor i Adjoa Andoh w sukniach Aurélii Fontany  (Fot. Amber Pinkerton)

Balowe suknie, w których pozują aktorki – Phoebe Dynevor, Nicola Coughlan, Claudia Jessie, Adjoa Andoh i Golda Rosheuvel – prezentują pełen wachlarz kreatywności młodych krawców. To zarówno pastelowe krynoliny, które wzbudziłyby zachwyt współczesnej Marii Antoniny, jak i długie metry falbanek doskonałych na czerwony dywan.

Produkcja Netfliksa przypomina o wpływie popkultury na branżę mody, szczególnie w czasie ograniczonego dostępu do innych inspiracji. Dlatego jeśli jeszcze nie obejrzałaś „Bridgertonów”, pozwól, by jedwabie w kolorze waty cukrowej lub tafta w odcieniu cytrynowych landrynek zaostrzyły twój apetyt.

Artykuł po raz pierwszy ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij