Znaleziono 0 artykułów
03.03.2022

Maggie Maurer w ciąży na wybiegu Nensi Dojaki

03.03.2022
Fot. Acielle / Style du Monde

Ciało kobiety to jej supermoc ­– powiedziała Maggie Maurer po tym, jak w widocznej ciąży, w transparentnej sukience przeszła po wybiegu pokazu Nensi Dojaki.

Modelka Maggie Maurer jest znana z bardzo wybiórczego podejścia do projektów, w które się angażuje. – Kieruję się sercem. Jeśli ktoś oddaje mi swoje, ja mogę dać mu moje ­– tłumaczy. Kiedy jej przyjaciółka Farn Burns zadzwoniła przed londyńskim tygodniem mody, mówiąc, że chce ją zobaczyć w pokazie jesień-zima 2022 Nensi Dojaki, Maurer była zdziwiona, bo chociaż obserwuje wschodzącą gwiazdę mody od jakiegoś czasu, była wtedy w czwartym miesiącu ciąży, a projekty Nensi są bardzo wymagające, słyną z delikatnych tkanin i obcisłych krojów.

Moi przyjaciele wiedzą, że zawsze jestem gotowa, aby wziąć udział w czymś nowym, zobaczyć, o co tyle hałasu – mówi mieszkająca w Paryżu Maggie, znana ze swojej elektryzującej urody, którą od prawie dekady zachwycają się takie domy mody, jak Calvin Klein czy Maison Margiela. Po tym jak projekty Dojaki zostały opisane jako celebracja kobiecej siły, modelka od razu wiedziała, że to marka, z którą chce współpracować.

Maurer była bardzo poruszona reakcją ludzi na jej pojawienie się na wybiegu w cielistej, półprzezroczystej halce z cekinami, która podkreślała jej ciążowy brzuch. – Czułam się silna – powiedziała. W czasie całej swojej kariery tylko raz widziała inną modelkę w ciąży na wybiegu, podczas pokazu Alexandra McQueena. – Myślę, że widok kobiety w ciąży na wybiegu szokuje, w dobrym tego słowa znaczeniu. Sprowadza ludzi na ziemię, pokazuje stan, który jest nieodłączną częścią życia ­– tłumaczy Murer. Początkowo sama nie była pewna, jak decyzja o macierzyństwie wpłynie na jej karierę, ponieważ jej ciało to narzędzie pracy. Pozytywna reakcja społeczności okazała się szczególnie podnosząca na duchu.

Fot. DANIELE OBERRAUCH

Chociaż Maurer nie wystąpiła na pokazach w Mediolanie ze względu na dawno umówione wizyty lekarskie, coś nam mówi, że paryskie domy mody nie będą zawiedzione. ­– Wymyślę coś na poczekaniu – mówi muza Schiaparelli, której ciąża była jeszcze sekretem, gdy szła w pokazie haute couture wiosna-lato 2022 marki. Modelka bierze udziały w pokazach, tylko jeśli marka reprezentuje odpowiednie wartości w szerokim tego słowa znaczeniu. – Jeśli im zależy, mnie również – tłumaczy. To właśnie ta postawa sprawia, że branża ją kocha i z radością przyjęła informację o jej ciąży.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij