Znaleziono 0 artykułów
10.07.2022

Torebka ze ściągaczem przebojem lata

10.07.2022
(Fot. Gary Schermann)

Ściągacz, łańcuszki zamiast sznurków, miękka forma – najpierw torebka przypominająca sportowy worek pojawiła się u Chanel. Po modelu 22 przyszedł czas na konkurencyjne it bags od The Row i Balenciagi.

Torba na ramię ma konkurencję. Po sezonie miniaturowych, zdobionych kryształami modeli na rynku pojawiła się ich pojemna następczyni, która ma szansę zdominować rynek. Jak zawsze w przypadku torebek wszystkie drogi prowadzą do Chanel.

Nowy model 22 francuskiej marki, nazwany na cześć roku, w którym się narodził, jest miękką wersją kolekcjonerskiej torebki Chanel flap bag. Funkcjonalna torebka przypomina worek ze sznurkiem, z napisem Chanel w kolorze złota oraz skórzanymi i łańcuchowymi paskami do przewieszenia przez ramię. – Pokochałam ją, gdy tylko zobaczyłam ją na wybiegu – mówi Sarah Harris z brytyjskiego „Vogue’a”. – Jest nieformalna, inna niż reszta torebek Chanel. Laura Ingham podziela tę opinię: – Czego tu nie kochać? Jest uniwersalna i szykowna.

Model 22 może wyglądać na nieformalny, ale ma tak samo przemyślane detale jak inne klasyki Chanel, choćby 2.55, które zawierają przegródki o wielkości szminek, gotówki i listów miłosnych. Nowoczesny model 22, który kosztuje ok. 20 tys. zł, ma wewnętrzną kieszeń zapinaną na suwak i wyjmowaną saszetkę utrzymywaną na miejscu przez karabińczyk. Nawiązuje do swobodnego stylu samej Gabrielle Chanel (jej torby na ramię były doskonałą alternatywą dla kobiet przyzwyczajonych do noszenia kopertówki na co dzień). – Jest lekka i niesamowicie wygodna w noszeniu – zapewnia Harris.

Chanel wiosna-lato 2022 (Fot. Materiały prasowe)
The Row wiosna-lato 2022 (Fot. Materiały prasowe)

Trend na wygodne torebki podchwyciły inne marki. Torby XL Bourse marki The Row są wykonane z czarnego nylonu, mają kontrastowe wnętrze i elastyczne zamknięcie. Wkrótce będą rywalizować z torbami N/S Park Totes na ramionach wielbicielek marki The Row, takich jak Zoë Kravitz i Jennifer Lawrence. Ulubiona marka nowojorskich fashionistek, Khaite, również specjalizuje się w wygodnych akcesoriach.

Balenciaga wiosna-lato 2022 (Fot. Materiały prasowe)

Najodważniejsza wersja modelu ze sznurkiem? Torebki przypominające worki na śmieci z kolekcji Demny Balenciagi, które trafiły na pierwsze strony gazet podczas pokazu projektanta na jesień-zimę 2022 roku odbywającego się w klimacie burzy śnieżnej. Torby, które wyglądały jak worki wypchane osobistymi rzeczami, wydawały się symboliczne, biorąc pod uwagę apokaliptyczną scenerię i wiadomości o wojnie w Ukrainie. To były torby, w których można zmieścić swoje życie.

Khaite wiosna-lato 2022 (Fot. Materiały prasowe)

Akcesoria, które są w stanie pomieścić wszystko, współgrają z jesiennym trendem na ubrania, które ułatwiają życie, takie jak dopasowane tank topy i oversize’owe marynarki.

Artykuł w oryginale ukazał się na Vogue.co.uk.

Alice Newbold
Proszę czekać..
Zamknij