Znaleziono 0 artykułów
20.10.2022

Stylizacje Carrie Bradshaw: Modowe repetytorium

20.10.2022
Fot. East News

Wnikliwe oko fana „Seksu w wielkim mieście” podczas seansu „I tak po prostu” zauważy, że Carrie Bradshaw powraca do ulubionych i mających status kultowych elementów swojej garderoby. Od botków Chanel przez suknię Versace po torebkę Gucci. To najlepszy dowód na to, że inwestowanie w ponadczasowe ubrania w wieku dwudziestu i trzydziestu lat ma sens – zaprocentuje po pięćdziesiątce.

Kiedy gwiazdy decydują się na ponowne wykorzystanie rzeczy z własnej szafy, nabiera to szczególnego znaczenia. Oczywiście, większość z nas postępuje tak cały czas, ale biorąc pod uwagę dostęp, jaki znane osoby mają do najbardziej modnych ubrań, jest to ważny przekaz odwołujący się do zrównoważonego rozwoju, który brzmi: kochaj i noś to, co już masz.

To filozofia, którą Carrie Bradshaw, bohaterka serialu „Seks w wielkim mieście”, promowała już dawno temu. Do stylizacyjnego recyklingu trafił przecież i jej słynny naszyjnik, i botki od Chanel. W pierwszym sezonie kontynuacji serii, „I tak po prostu”, postać grana przez Sarę Jessikę Parker była często widywana w słynnych elementach z pierwotnego serialu HBO. Pojawiła się więc fioletowa cekinowa torba Fendi Baguette, jak i niebieskie satynowe obcasy Manolo Blahnik Hangisi, które nosiła, gdy w końcu poślubiła Mr. Biga w pierwszej części filmu „Seks w wielkim mieście”. To najlepszy  dowód na to, że inwestowanie w ponadczasowe ubrania w wieku dwudziestu i trzydziestu lat zaprocentuje po pięćdziesiątce.

Poza akcesoriami, Carrie powróciła do niektórych swoich ważniejszych stylizacji, w tym do sukni Atelier Versace Mille Feuille, którą po raz pierwszy założyła w Paryżu w szóstym sezonie oryginalnej serii. W kontynuacji historii o nowojorskich przyjaciółkach główna bohaterka pokazuje rzadki egzemplarz agentce nieruchomości Seemie Patel, opisując go jako swoją „dumę i radość”. Carrie prosi też córkę Charlotte, Lily, o pomoc w archiwizacji swojej ogromnej kolekcji, obiecując, że pewnego dnia słynna suknia trafi w jej ręce.

Jakie inne rozpoznawalne stroje zobaczymy w drugim sezonie serialu „I tak po prostu”? Do tej pory Sarę Jessikę Parker widziano na planie w gladiatorkach na obcasie Diora, więc warto być czujnym. Tymczasem przypominamy najlepsze z dotychczasowych, powtarzających się stylizacji Carrie.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

1/6 Suknia Atelier Versace

Carrie po raz pierwszy założyła olśniewającą kreację Versace (szacuje się, że jest warta 80 tys. dolarów) na wyjście z kochankiem – artystą Aleksandrem Petrovskym w Paryżu, w szóstym sezonie „Seksu w wielkim mieście”. Niestety wybranek nie pojawił się, więc bohaterka zasnęła w niej w swoim pokoju hotelowym. Ponownie założyła sukienkę w pierwszym sezonie serialu „I tak po prostu”, pokazując ją przyjaciółce Seemie Patel.

2/6 Botki Chanel

Buty od Chanel są podstawą garderoby Carrie. W oryginalnej serii nosiła je kilkukrotnie, w tym na randkę z Petrovskim, łącząc je z tiulową spódnicą. Carrie założyła je również w „I tak po prostu”, ponownie w połączeniu z obszerną, białą spódnicą.

3/6 Kwiatowa broszka

Kiedy w internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia z serialu „I tak po prostu”, niebieska kwiatowa broszka, którą Carrie miała na sobie, połączona z jej niebieskimi satynowymi czółenkami od Manolo Blahnika, nie uszła uwadze zagorzałych fanów. Postać grana przez Sarę Jessikę Parker po raz pierwszy nosiła przypinkę w trzecim sezonie „Seksu w wielkim mieście” po rozstaniu z Bigiem.

4/6 Pasek wysadzany ćwiekami

Carrie nosiła wysadzany ćwiekami pasek marki Streets Ahead kilka razy w oryginalnej serii, a także w pierwszym filmie pełnometrażowym „Seks w wielkim mieście”. W „I tak po prostu” połączyła go z różową sukienką koszulową Caroliny Herrery.

5/6 Gladiatorki na obcasie Dior

Kolejnym ulubieńcem z ogromnej kolekcji butów Carrie są gladiatorki na obcasie Diora. Miała je na sobie kilka razy w pierwszym filmie „Seks w wielkim mieście”. Na zdjęciach z planu drugiego sezonu „I tak po prostu” Sarah Jessica Parker znowu ma je na swoich stopach.

6/6 Torebka Gucci

Ostatni punkt to dowód na to, że wystarczy zmiana sposobu, w jaki nosi się dany dodatek, by znane akcesorium nabrało nowego wyglądu. W latach 90. Carrie nosiła torebkę Gucci jako torbę na pasku, natomiast w pierwszym sezonie serialu „I tak po prostu” nosiła ją przewieszoną przez ramię.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij