Znaleziono 0 artykułów
10.11.2022

Wszystko, co wiadomo o szóstym sezonie „The Crown”

10.11.2022
Kadr z serialu /(Fot. materiały prasowe)

Właśnie premierę miał piąty, planowany jako ostatni, sezon hitu Netfliksa o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Uznano jednak, że aby opowiedzieć o latach 90. – dekadzie, w której zmarła księżna Diana – potrzeba znacznie więcej odcinków. Przedstawiamy wszystko, co wiadomo o szóstym sezonie „The Crown”.

Kto zagra księżną Dianę w szóstym sezonie „The Crown”?

W sezonach piątym i szóstym „The Crown” Elizabeth Debicki przejmie rolę Diany, księżnej Walii, od Emmy Corrin. – Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny żyją w sercach tak wielu osób. To dla mnie prawdziwy przywilej i zaszczyt, że mogę dołączyć do tego wspaniałego serialu, który wciągnął mnie od pierwszego odcinka – powiedziała 32-letnia australijska aktorka w oświadczeniu wydanym przez Netfliksa.

Kto zagra księcia Karola w szóstym sezonie „The Crown”?

Po rolach w serialu BBC „Pogoń za miłością” i najnowszym filmie „Downton Abbey” Dominic West wystąpi u boku Elizabeth Debicki jako książę Karol w sezonach piątym i szóstym, przejmując rolę od Josha O’Connora.

Kto zagra księcia Williama, księcia Harry’ego i Kate Middleton w szóstym sezonie „The Crown”?

2 września portal Deadline ogłosił, że po wyczerpującym castingu obsadzono role księcia Williama i Kate Middleton w szóstym sezonie. Dwóch aktorów zagra księcia Williama, gdy z nastolatka staje się młodym studentem uniwersytetu. Rufus Kampa wcieli się w księcia jako 15-latka, gdy zmaga się ze śmiercią swojej matki, księżnej Diany, a Ed McVey przedstawi lata wczesnej młodości Williama, kiedy zabiegał o przyszłą księżną Cambridge po spotkaniu z nią na Uniwersytecie St Andrews w 2001 r. W Kate Middleton wcieli się natomiast Meg Bellamy. Role w serialu będą ekranowymi debiutami całej trójki aktorów. Wciąż nie wybrano osoby, która zagra nieco starszego księcia Harry’ego. Wczesne zdjęcia z planu finałowej odsłony „The Crown” pokazują Willa Powella, który w piątym sezonie gra młodszego księcia Harry’ego, występującego w scenach obok Debicki i Kampa.

Elizabeth Debicki na planie The Crown /(fot. East News)

Kto jeszcze wystąpi w szóstym sezonie „The Crown”?

Imelda Staunton – Dolores Umbridge w filmach o Harrym Potterze, a także tytułowa postać z „Very Drake”, za rolę której była nominowana do Oscara – zastąpi Olivię Colman jako królową Elżbietę II w sezonie piątym i szóstym. – Od samego początku uwielbiałam oglądać „The Crown”mówi Staunton. – Jako aktorka z radością obserwowałam, jak zarówno Claire Foy, jak i Olivia Colman wnosiły coś specjalnego i wyjątkowego do scenariusza Petera Morgana. Jestem zaszczycona, że dołączam do tak wyjątkowego zespołu kreatywnego i że doprowadzę serial „The Crown” do końca.

W sezonie piątym i szóstym jako księżniczka Małgorzata, młodsza córka Jerzego VI, wystąpi Lesley Manville – po Helenie Bonham Carter i Vanessie Kirby. – Jestem bardzo szczęśliwa, że będę grała księżniczkę Małgorzatę – przekazała Manville za pośrednictwem Netfliksa. – Przejęłam pałeczkę po dwóch znakomitych aktorkach i nie chcę nikogo zawieść. Zagrać rodzeństwo z moją przyjaciółką Imeldą Staunton będzie niczym innym, jak ogromną radością.

Co do księcia Filipa – Jonathan Pryce, znany z filmu „Dwóch papieży”, będzie ostatnim aktorem, który wcieli się w księcia Edynburga w piątym i szóstym sezonie „The Crown”.

Jakie lata obejmie szósty sezon „The Crown”?

Według portalu Deadline szósty sezon „The Crown” obejmie historię brytyjskiej monarchii od drugiej połowy lat 90. do początku lat 2000. Do tej pory każda odsłona serialu obejmowała około dekady, ale wydarzenia z lat 90. zostały podzielone między sezony piąty i szósty.

Czy szósty sezon „The Crown” opowie o śmierci księżnej Diany?

Tak. 12 października Deadline poinformował, że obsada i ekipa „The Crown” przygotowują się do nakręcenia scen, które pokazują okres poprzedzający śmierć księżnej Diany razem z jej partnerem Dodim Al-Fayedem w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r. Twórca serialu Peter Morgan dał do zrozumienia, że sam wypadek nie zostanie pokazany na ekranie. Zamiast tego prawdopodobnie zobaczymy „samochód opuszczający Ritz po północy z paparazzi w pościgu, a następnie działania brytyjskiego ambasadora we Francji wraz z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych i późniejsze procedury”, jak podaje źródło z produkcji. – Obawiamy się tego momentu – dodaje. – Chociaż jesteśmy opanowani, to trzeba przyznać, że jest wyczuwalny niepokój, poczucie działania na granicy. Chodzi o to, że wokół tej sprawy panuje wyjątkowa wrażliwość. Ponadto zobaczymy księcia Karola przylatującego królewskim samolotem, aby sprowadzić ciało Diany do Londynu, a także Mohameda Al-Fayeda doświadczającego rasizmu ze strony francuskich władz, gdy odbierał trumnę swojego syna.

Elizabeth Debicki na planie The Crown /(Fot. Getty Images)

1 listopada pojawiły się kolejne zdjęcia z planu „The Crown”, tym razem pokazujące Debicki w stroju kąpielowym ze zwierzęcym printem. Kostium jest niemal dokładną repliką tego, który księżna Diana założyła podczas wakacji z Dodim Al-Fayedem nad Morzem Śródziemnym na kilka tygodni przed swoją śmiercią. Sugeruje to, że ostatnie lato Diany będzie głównym tematem szóstego sezonu.

Czy jest już zwiastun szóstego sezonu „The Crown”?

Jeszcze nie, ponieważ szósty sezon „The Crown” jest obecnie w produkcji, a filmowanie ma trwać do maja lub czerwca 2023 r.

Jaka jest data premiery szóstego sezonu „The Crown”?

Data premiery nie została jeszcze potwierdzona, ale szósty sezon prawdopodobnie nie trafi na ekrany przed końcem 2023 r.

 

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Amel Mukhtar, Radhika Seth
Proszę czekać..
Zamknij