Znaleziono 0 artykułów
20.04.2020

Dizajnerskie gadżety na poprawę samopoczucia

20.04.2020
Happy Pine, cena 89 zł (fot. materiały prasowe)

Medytacja o poranku, aktywność fizyczna przez cały dzień, spisanie emocji, myśli i wrażeń przed zaśnięciem – w tych niepewnych czasach potrzebujemy rytuałów, które pomogą uregulować plan dnia, uzyskać albo odzyskać równowagę psychiczną i poprawią humor.

Wygoda to podstawa

Joy in Me, cena 149 zł (fot. materiały prasowe)

Dzięki medytacji uczymy się rozpoznawać własne emocje i myśli, a także skupiać na bieżącej chwili. Ta praktyka jest też niezwykle skuteczna w obniżaniu poziomu stresu i lęku. Medytacja o poranku pomoże uzyskać wewnętrzną równowagę, uspokoi umysł i poprawi koncentrację, a wieczorem – zrelaksuje i wyciszy. Wsparciem dla osób początkujących może być poduszka do medytacji, która ułatwi zachowanie odpowiedniej pozycji, złagodzi napięcia w stawach oraz wesprze kręgosłup.

Plan działania

Design Letters, cena 60 zł (fot. materiały prasowe)

Satysfakcję czerpiemy nie tyle z dni wypełnionych od rana do wieczora pracą, ile z takich, w których znalazł się czas na odpoczynek. Pomocnym gadżetem dla osób, którym w trakcie pracy zdalnej trudno jest oddzielić czas obowiązków od zasłużonego relaksu, może być tygodniowy planner. Koniecznie uwzględnijcie w nim przede wszystkim te najmilsze momenty dnia.

Krok w krok

Huawei, cena 149 zł (fot. materiały prasowe)

Dla zachowania zdrowia i utrzymania kondycji na dobrym poziomie Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby każdego dnia robić 10 tysięcy kroków. W obecnej sytuacji dla wielu z nas wynik ten może okazać się nieosiągalny. By jednak zbytnio się nie zasiedzieć, warto kontrolować liczbę przebytych kroków za pomocą profesjonalnego urządzenia. 

Wdech, wydech

Astier de Village (GaliLu), cena 1090 zł (fot. materiały prasowe)

Kadzidła wprowadzają do wnętrz naszych domów nie tylko wspaniałe zapachy. Mogą też wspomóc troskę o nasze zdrowie. W gorsze dni sięgamy po te o aromatach cynamonu lub geranium, które pozwolą przezwyciężyć stan osłabienia. Walczyć ze zmęczeniem psychicznym pomoże zapach wanilii z nutą pomarańczy, a eukaliptus wesprze koncentrację. Dizajnerskie podstawki na kadzidła uatrakcyjnią wystrój wnętrza.

Pod kontrolą

Joseph Joseph, cena 59 zł (fot. materiały prasowe)

Zachwianie w zarządzaniu gospodarką wodną organizmu negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i wydajność. Oprócz zmęczenia, bólu głowy, rozdrażnienia i zniechęcenia pogorszeniu ulega też sprawność umysłowa. Badania dowodzą, że odwodnienie na poziomie 5 proc. zmniejsza efektywność naszej pracy aż o 30 proc.! Sprawia to, że powierzone nam zadania wykonujemy dłużej, co prowadzi do frustracji. Z tego błędnego koła jest jednak wyjście. Butelka na wodę angielskiej marki Joseph Joseph w zakrętce ma okienko, na którym po całkowitym napełnieniu butelki ukazuje się jedna kropka. By zdobyć wszystkie cztery, konieczne jest spożycie 2,4 l wody w ciągu dnia.

Na wyciągnięcie ręki

Happy Pine, cena 89 zł (fot. materiały prasowe)

Czytanie redukuje poziom stresu, poprawia pamięć i koncentrację, rozwija wyobraźnię. Dlatego tak ważne jest, by codziennie znaleźć choć kwadrans na przyjemną lekturę. Mając ją zawsze pod ręką, z pewnością łatwiej będzie o motywację. 

Bagaż doświadczeń

Chronicle Books, cena ok. 70 zł (fot. materiały prasowe)

Na koniec każdego dnia warto przyjrzeć się swoim emocjom. Kieszonkowy pamiętnik pozwoli na ich kolekcjonowanie przez pięć kolejnych lat. Podsumowanie dnia spisane w kilku linijkach może skupiać się na jego najprzyjemniejszych, najważniejszych i najtrudniejszych momentach, życiowych lekcjach lub osobistych sukcesach.

 

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij