Znaleziono 0 artykułów
15.10.2022

Emma Watson i inne gwiazdy żegnają Robbiego Coltrane’a

15.10.2022
Robbie Coltrane / (Fot. Getty Images)

Aktor Robbie Coltrane, odtwórca roli Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze, zmarł nagle 14 października 2022 roku w wieku 72 lat. Koledzy i koleżanki z planu żegnają go we wzruszających wpisach w mediach społecznościowych. Na osobiste wyznanie zdecydowała się Emma Watson, która wychowywała się na planie filmowego świata czarodziejów.

Trudno opisać fenomen książek oraz zrealizowanych na ich podstawie filmów o Harrym Potterze w kilku zdaniach. Obchodzona niedawno 20. rocznica premiery pierwszej części – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” – z okazji której aktorzy wzięli udział w specjalnym wspomnieniowym dokumencie „Powrót do Hogwartu” (HBO Max) – dostarczyła milionom osób na całym świecie ogromnych wzruszeń. Obsada kinowych hitów, która spotkała się po raz pierwszy na planie w 2000 roku, a potem pracowała ze sobą przez kolejną dekadę, nie tylko z miejsca stała się ulubieńcami widzów, ale i stworzyła prawdziwą filmową „rodzinę”.

Do grona odtwórców jednej z głównych ról – Hagrida, strażnika kluczy w Hogwarcie – należał Robbie Coltrane. Aktor zmarł 14 października 2022 roku w szpitalu Forth Valley Royal w Larbert w Szkocji w wieku 72 lat.

Cały „świat czarodziejów” żegna aktora w mediach społecznościowych, nie szczędząc pod jego adresem najcieplejszych słów. Zaczynając od J.K. Rowling, autorki książek o Harrym Potterze, po pracujących z nim aktorów, którzy gdy zaczynali partnerować Coltrane’owi na planie, byli jeszcze dziećmi. Do ich grona należy Emma Watson, która przez lata wcielała się w Hermionę Granger. Aktorka za pośrednictwem Instagrama zdradziła, że Robbie Coltrane miał z dobrodusznym Hagridem więcej wspólnego, niż mogło się wydawać.

Robbie Coltrane w towarzystwie Daniela Radcliffe'a, Ruperta Grinta, Emmy Watson i Alana Rickmana / Getty Image

„Robbie był najzabawniejszym wujkiem, jakiego miałam. Był dla mnie zawsze pełny troski i empatii, zarówno gdy byłam dzieckiem, jak i dorosłą kobietą. Jego talent był tak ogromny, że musiał grać giganta – mógł wypełnić swoim geniuszem każdą przestrzeń” – napisała Watson w instastories. W kolejnych słowach zwróciła się bezpośrednio do swojego przyjaciela: „Robbie, obiecuję, że jeśli kiedykolwiek uda mi się być na planie tak dobrą osobą, jaką ty byłeś dla mnie, zrobię to w twoim imieniu. Wiedz, proszę, jak bardzo cię uwielbiam i podziwiam. Brakuje mi twojej delikatności, twojego wymyślania przezwisk, twojego ciepła, śmiechu i objęć. Dzięki tobie stworzyliśmy rodzinę, a ty byłeś jej ważnym członkiem”. Aktorka zakończyła wpis wzruszającymi słowami: „Nie mogło być lepszego Hagrida na świecie. Bycie Hermioną było dzięki tobie największą przyjemnością”. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij