Znaleziono 0 artykułów
15.09.2019

Jeden dzień w Hamptons

15.09.2019
(Fot. Dorota Porębska)

Branża mody przenosi się właśnie z nowojorskiego tygodnia mody do Europy, by kolejne pokazy oglądać w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Influencerzy, redaktorzy i styliści w przerwie najchętniej odpoczywają w położonym nieopodal Nowego Jorku Hamptons. Naszą przewodniczką po ekskluzywnym kurorcie jest fotografka Dorota Porębska. 

Na początku września Hamptons pustoszeje. Korki są nieporównywalnie mniejsze niż w wakacje, a pogoda nadal sprzyja kilkudniowym wypadom za miasto. O tej porze roku nowojorczycy przyjeżdżają do Hamptons raczej tylko w weekendy. W ciągu tygodnia na panuje tu spokój. A właśnie relaks jest w tym miejscu najważniejsze. Puste plaże, brak kolejek do restauracji i wygodna podróż z miasta – wrześniowe Hamptons ma same zalety! W krótkim przewodniku przedstawiamy ulubione sklepy, restauracje i plaże Doroty Porębskiej.  

Zakupy vintage: What Goes Around Comes Around

(Fot. Dorota Porębska)

Znajdziecie tutaj ubrania i akcesoria marek takich jak Free People, For Love And Lemons i Ganni, ale z pewnością upolujecie także coś z wyższej półki. Jest tu pory wybór szpilek Manolo Blahnik, unikatowe torebki Chanel, trochę biżuterii. Mi udało się kupić mokasyny od Prady i nowe dżinsy Rag&Bone.

Zakupy eko: Reformation

(Fot. Dorota Porębska)

Gdy Yael Aflalo dziesięć lat temu zakładała swoją markę, była pionierką zrównoważonej mody. Dziś jej inspirowane stylem boho sukienki, które noszą Karlie Kloss, Emma Roberts i Emily Ratajkowski, można znaleźć na Net-a-Porter i w butikach całego świata, także w Hamptons. 

Najlepsze dodatki: The Perfect Purse

(Fot. Dorota Porębska)

W tym niepozornym butiku znaleźć można torebki Chanel, Gucci, Diora, Louis Vuiton i Hermèsa. Na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękoma. Torebka idealna czeka! 

Dla ducha: Księgarnia Harper's Book

(Fot. Dorota Porębska)
(Fot. Dorota Porębska)

Tylko białe kruki! W ulubionej księgarni mieszkańców Hamptons albumy o sztuce łączą się z nowościami literackimi. 

Na brunch: Le Charlot

(Fot. Dorota Porębska)

Bistro z kuchnią francuską wyróżnia inspirowany Paryżem wystrój wnętrza. Ściany zdobią czarno-białe zdjęcia top modelek, na stołach leżą białe obrusy, a krzesła są wykonane z wikliny.

Przerwa na plażę

(Fot. Dorota Porębska)
(Fot. Dorota Porębska)

We wrześniu puste plaże w Hamptons przywodzą na myśl kadry z serialu „Wielkie kłamstewka”, którego akcja rozgrywa się na zachodnim wybrzeżu USA. Nowojorczycy polecają Cooper's Beach, najmniej obleganą, nawet w sezonie.

Na obiad: The Palm

(Fot. Dorota Porębska)

Kuchnia amerykańska, steki, opcje gluten free. tutaj koniecznie trzeba spróbować najbardziej popularnej w Hamptons kanapki „Lobster Roll”

Jak dojechać do Hamptons?

Pociągiem z Penn Station w Nowym Jorku, autobusem Hampton Jitney, samochodem lub uberem. Po miasteczku najlepiej poruszać się samochodem (sprawnie działają Uber i miejscowe taksówki). Wytrwałym poleca się długie spacery. 

Dorota Porębska
Proszę czekać..
Zamknij