Znaleziono 0 artykułów
31.03.2021

Kampania #JestemPrzeciwTransfobii

31.03.2021
(Fot. Materiały prasowe)

W Dniu Widzialności Osób Transpłciowych Kampania Przeciw Homofobii opublikowała serię filmów z osobami transpłciowymi. – Widzialni pokazujemy, że nie dajemy wymazać naszego istnienia – mówi Marek, jeden z bohaterów akcji #JestemPrzeciwTransfobii. 

31 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. Święto, które zostało ustanowione w 2009 roku, ma uwrażliwiać na problem dyskryminacji osób transpłciowych. 

 

Z tej okazji Kampania Przeciw Homofobii opublikowała serię filmów z osobami transpłciowymi z Polski. Bohaterami i bohaterkami kampanii #JestemPrzeciwTransfobii zostali ratowniczka i społeczniczka Anna Maria, dziennikarz Anton, student Elliot, członek zarządu Fundacja Trans-Fuzja i autor FP Angry Trans Grzegorz, aktywista transpłciowy Kacper, programistka Katarzyna, aktywistka i dziennikarka Maja, prawnik Marek oraz influencerka Veronica. – Odkąd wyszedłem z szafy, nie muszę udawać nikogo innego niż jestem. Czuję się bezpieczny, szczęśliwy i kochany. W końcu mam siłę przekazywać to innym! – mówi Kacper, przekonując, że warto walczyć. 

70 proc. osób LGBTQ+ w Polsce doświadczyło przemocy, z agresją spotykają się najczęściej właśnie osoby transpłciowe. Co druga osoba w tej grupie została zaatakowana z powodu tożsamości płciowej. Każdy, kto chce wesprzeć społeczność transpłciową, na stronie sklepu UniPride może zakupić koszulkę z napisem #JestemPrzeciwTransfobii, z której część dochodu zostanie przekazana na działania pomocowe KPH. 

Cała seria wideo z bohaterami #JestemPrzeciwTransfobii dostępna jest na kanale YouTube Kampanii Przeciw Homofobii.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij