Znaleziono 0 artykułów
10.02.2022

Attico wiosna-lato 2022: Podróże międzygalaktyczne

10.02.2022
Fot. Vito Fernicola

David Bowie śpiewał o życiu na Marsie. Założycielki Attico – Giorgia Tordini i Gilda Ambrosio – wyobrażają sobie, jak wyglądałyby imprezy na czerwonej planecie. Włoszki słyną błyszczących ubrań w stylu glamour. W sezonie wiosna-lato 2022 podążają za tym nurtem, jednocześnie puszczając oko do estetyki Y2K i przeplatając prostotą.

Na wiosnę-lato 2022 projektantki Attico proponują post-apokaliptyczną i eskapistyczną wizję. Uciekają od tu i teraz, wyobrażają sobie, jak ich klientka odnajduje się na nowym terenie i rzeczywistości. Idea ta wyraźniej pobrzmiewa w sesji zdjęciowej. W kolekcji po raz kolejny skłaniają się ku wyrafinowanemu pragmatyzmowi. Nie rezygnują z charakterystycznych dla marki imprezowych i utrzymanych w stylistyce glamouru fasonów, ale chętnie zestawiają je z geometrycznym krawiectwem, miękkimi dzianinami i luźnymi konstrukcjami.

Fot. Vito Fernicola
Fot. Vito Fernicola

Jeśli ziemskie życie przygotowało dziewczynę Attico, by nic nie brać za pewnik, z pewnością także w post-apokaliptycznej rzeczywistości będzie przygotowana na każdy scenariusz. Być może właśnie z myślą o niej projektantki marki oferują ubrania, które tylko z pozoru da się zaszufladkować, a w rzeczywistości dają duże pole do popisu. Projekty Giorgii Tordini i Gildy Ambrosio pozostają ekstrawaganckie i wyraziste (bez tego nie byłoby Attico), ale są też funkcjonalne i wszechstronne. Obok błyszczących mini sukienek, które można nosić z wiązanymi wokół łydki szpilkami, ale także z masywnymi botkami i ortalionową kurtką jak Rihanna, w kolekcji na wiosnę-lato 2022 proponują oversize’owe bomberki i utrzymane w tej samej kolorystyce bojówki, krótkie spódniczki z falbankami łączą z minimalistycznymi koszulami o obszernym fasonie, wybierają też stylizowane na pidżamy komplety, które mogą  być casualowe i eleganckie. Obie mają doświadczenie w stylizowaniu, nic dziwnego, że zachęcają do tego, by bawić się ich projektami. W każdym miejscu i o każdej porze.

Zdjęcia: Vito Fernicola

Stylizacja: Vanessa Reid

Modelka: Maty Fall Diba/ IMG Models

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij