Znaleziono 0 artykułów
02.10.2022
Artykuł sponsorowany

Miłość, muzyka i moda

02.10.2022
(Fot. materiały prasowe)

Życiem Natalii Kukulskiej i Michała Dąbrówki rządzi pasja – do harmonii, muzyki i piękna. Partnerzy w życiu prywatnym i zawodowym stworzyli autorską kolekcję biżuterii dla niej i dla niego. LONGPLAY dla W.KRUK to hołd złożony ukochanym dźwiękom. 

Nazwa kolekcji LONGPLAY jest oczywistym odniesieniem do tzw. płyty długogrającej. Jest metaforą związku o długim stażu. Jesteśmy razem dwadzieścia dwa lata, a nasze życie nierozłącznie związane jest z muzyką. Stworzyliśmy wspólnie wiele utworów, z których uzbierałby się niejeden longplay. Jest tu również gra słów. Utwory promujące album nazywa się singlami. Połączenie singli daje longplay. Tak też było w naszym życiu – mówi Natalia Kukulska. Wokalistka, autorka tekstów i producentka zadebiutowała jako dziecko. Pierwszą dorosłą płytę – „Światło” – wydała w 1996 roku. Nieprzerwanie od 22 lat tworzy muzykę z mężem, kompozytorem, perkusistą i producentem Michałem Dąbrówką. Razem nagrali „Tobie”, „Sexi Flexi”, „Czułe struny” czy „CoMix”, nieustannie poszukując nowych inspiracji. Ich piosenki oscylują wokół soulu, funky i popu. Wciąż mieszają się tu style, wpływy, epoki. Natalia i Michał nie przestają eksperymentować – w tym roku powstał album na żywo „MTV Unplugged”. Za swoje dokonania zdobyli wszystkie liczące się nagrody – Fryderyki czy wyróżnienia na festiwalach.

(Fot. materiały prasowe)
Podpis

Poświęcenie się muzyce nigdy nie oznaczało dla Kukulskiej i Dąbrówki rezygnacji z życia osobistego. Pielęgnują swój związek, dbają o siebie nawzajem, razem tworzą dom. Wspólnie wychowują troje dzieci – dorosłego dziś Jana, nastoletnią Annę, która pewnym krokiem wkracza do showbiznesu, oraz pięcioletnią Laurę. 

Kolekcja LONGPLAY stworzona przez duet we współpracy z marką jubilerską W.KRUK to zapis wspólnego życia Natalii i Michała – tego w studiu nagraniowym i tego w domu. – Żeby powstały unikatowe pomysły, staraliśmy się opisać nasz związek w symbolach, doświadczeniach, wspólnych wartościach i upodobaniach estetycznych. Po wielu rozmowach to właśnie muzyka wyszła na pierwszy plan, bo ona nas połączyła. Nie pojawiły się oczywiste znaki, jak nuty i klucze wiolinowe, natomiast symbole, które mają znaczenie nie tylko w muzyce, ale znajdują odniesienie w związku. Nie bez powodu pominęliśmy znak stopu i pauzy. Pojawił się piktogram „play” oznaczający działanie, wspólną grę, start, „record”, który dla nas symbolizuje wspólne zbieranie wspomnień, doświadczeń, oraz symbol „shuffle”, czyli przeplatania się dwóch ścieżek. Jest również „loop”, czyli pętla, wspólny, zamknięty obieg, ciąg zdarzeń, który stał się inspiracją do stworzenia autorskiego splotu łańcucha, oraz „wave”, czyli fala dźwiękowa, z której składa się muzyka. Nie brakuje też zdobiącej obrączki pięciolinii, która gotowa jest do zapisania nowych współbrzmień w związku. Biżuteria pięknie eksponuje i utrwala ważne dla nas wartości. Mamy nadzieję, że wiele par znajdzie w tym cząstkę siebie – mówią zgodnie. Przesłaniem kolekcji i towarzyszącej jej kampanii zdjęciowej ma być uważność na drugą osobę – słuchanie jej, otwartość na jej potrzeby, wspólny zachwyt nad światem. 

(Fot. materiały prasowe)

W kolekcji LONGPLAY znalazły się więc elementy biżuterii i akcesoria dla niej i dla niego, które odzwierciedlają miłość – do muzyki i siebie nawzajem. Kolekcja jest tak nieoczywista, dwoista i charakterystyczna jak osobowości, które je stworzyły. Zawiera wzory wykonane z srebra próby 925 oraz modele pokryte 14-karatowym złotem i czarną emalią. Obok minimalistycznych, drobnych detali znalazły się tu wyraziste, modowe formy. Na specjalne życzenie Natalii powstał pierścionek, który obejmuje trzy palce, więc świetnie prezentuje się podczas trzymania mikrofonu na scenie. Wiele innych elementów też może uzupełniać sceniczną stylizację – czy to kolczyki w kształcie płyty winylowej, czy ciężkie łańcuchy o intrygującym splocie. Ale kolekcja nie została przeznaczona wyłącznie na wielkie wyjścia czy kąpiel w blasku reflektorów. To codzienne elementy, które dopasują się zarówno do eleganckich, jak i casualowych looków.

W damskiej odsłonie zachwycają bransoletki z dyskretnym albo dominującym piktogramem „play” – idealne i do ramoneski, i smokingowej marynarki, i dla dziewczyn, które kochają boho, i tych, które czerpią pełnymi garściami z rock and rolla. Kolczyki powtarzają motywy, płyt i symbolu „play” i „shuffle”. Do noszenia po kilka naraz nadają się pierścionki i sygnety, łączące czerń, złoto oraz symboliczne wzory. 

(Fot. materiały prasowe)

Ciekawostką dla koneserów muzyki jest motyw geometryczny „3-5-7”, zaproponowany przez Michała Dąbrówkę, pojawiąjący się na zawieszkach i sygnetach, który odnosi się do jego ulubionych rytmów nieparzystych (3/8, 5/8, 7/8) oraz struktur polirytmicznych, czyli nakładających się na siebie nieregularnych figur granych w pętli. Dzięki tej inspiracji powstał pomysł na nałożenie na podstawę siedmiokąta kolejnych nieparzystych figur, zakończonych kropką, czyli piktogramem „record”.

Po raz pierwszy w historii współpracy z ambasadorami powstała męska odsłona kolekcji. Dla niego, tak jak dla niej, przewidziano sygnety z motywami przewodnimi kolekcji, a także zawieszki powtarzające symbole związane z muzyką. 

Choć to pierwsza kolekcja stworzona przez W.KRUK z parą, marka niejednokrotnie współpracowała z gwiazdami nad projektami bestsellerowej biżuterii. Od 2013 roku powstały kolekcje ambasadorskie z osobowościami kina, sceny i telewizji. MEA Magdy Mołek została zainspirowana drogą, Freedom Martyny Wojciechowskiej (odsłony Freedom, Freedom WOLF EDITION oraz Freedom UNLIMITED) – wolnością, OHELO Ewy Chodakowskiej – siłą płynącą z natury, Przyjaźń Magdaleny Cieleckiej i Mai Ostaszewskiej to zapis wyjątkowej relacji dwóch kobiet, EOS autorstwa Alicji Bachledy-Curuś symbolizował odrodzenie, VIS, do której inspiracje stworzyła Kinga Rusin – siłę, a VOCALISE, zaprojektowana we współpracy z Anną Marią Jopek, tak jak LONGPLAY, nawiązywała do świata dźwięków.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij