Znaleziono 0 artykułów
13.04.2023

Harry bez Meghan na koronacji Karola III

13.04.2023
Koronacja Karola III: Książę Harry pojawi się w Londynie bez Meghan (Fot. Getty Images)

Jak poinformował w oficjalnym oświadczeniu Pałac Buckingham, książę Harry weźmie udział w koronacji Karola III. Meghan pozostanie w Kalifornii z dziećmi, Archiem i Lilibet.

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Ceremonia zaplanowana jest na 6 maja. Zgodnie z tradycją, odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Według przewidywań, na koronacji pojawi się ok. dwóch tys. dygnitarzy, wśród nich przedstawiciele parlamentu i Kościoła, politycy i członkowie rodziny królewskiej.

W środę, 12 kwietnia, Pałac Buckingham poinformował, że w uroczystości weźmie udział młodszy syn króla, książę Harry. Przybędzie do Londynu bez żony i dwójki dzieci. „Pałac Buckingham ma przyjemność potwierdzić, że książę Susseksu weźmie udział w nabożeństwie koronacyjnym w Opactwie Westminsterskim 6 maja. Księżna Susseksu pozostanie w Kalifornii z księciem Archiem i księżniczką Lilibet”, przekazano w oświadczeniu.

Wciąż nie wiadomo, czy książę odegra jakąś rolę podczas uroczystości, które potrwają od 6 do 8 maja. Jak twierdzą brytyjskie media, w związku z decyzją Harryego o rezygnacji z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, jest to mało prawdopodobne. Najpewniej nie zobaczymy go również na balkonie pałacu Buckingham, skąd rodzina królewska po zakończonej ceremonii będzie pozdrawiać zgromadzonych.

Meghan będzie w Kalifornii świętować czwarte urodziny Archiego, który przyszedł na świat 6 maja 2019 roku.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij