Znaleziono 0 artykułów
10.07.2019

Lady Gaga startuje z linią kosmetyków

10.07.2019
Lady Gaga (Fot. Getty Images)

Premiera linii kosmetyków Haus Laboratories zaplanowana jest na wrzesień, a przedsprzedaż rozpocznie się już 15 lipca. W kolekcji mają znaleźć się błyszczyki, konturówki do ust i szminki.

Od czasu swojego debiutu Lady Gaga wydała siedem solowych albumów, dwanaście razy trafiła do „Księgi rekordów Guinnessa”, a niedawno została pierwszą osobą w historii, która w jednym roku otrzymała Oscara, Grammy, Złoty Glob i nagrodę BAFTA. Teraz piosenkarka i aktorka sprawdzi się również w roli bizneswoman. Na jesieni zaprezentuje swoją linię kosmetyków Haus Laboratories. Chociaż piosenkarka zastrzegła nazwę już w lutym ubiegłego roku, dopiero wczoraj podzieliła się szczegółami dotyczącymi kolekcji.

Wrozmowie z „Business of Fashion” Gaga zaznaczyła, że jej główną inspiracją do stworzenia kolekcji były wspomnienia pierwszych lat na Manhattanie, kiedy jako aspirująca piosenkarka korzystała z drogeryjnych kosmetyków, by stworzyć swój, uznawany później za ikoniczny, look. – Jako młoda dziewczyna nie czułam się piękna – ani na zewnątrz, ani w środku. Poprzez makijaż odnalazłam swój głos i siłę – powiedziała artystka. – W Haus Laboratories chodzi o wyzwolenie  – dodaje. 

Lady Gaga ma ambicję, żeby jej linia zrewolucjonizowała branżę beauty. Stawiając na autentyczność i inkluzywność, będzie promować samoakceptację. W zapowiadającym kolekcję wideo, piosenkarka zaznacza, że prawdziwe piękno to sposób, w jaki widzimy siebie. – Chcemy, żebyś pokochał/a siebie. Nasz dom, twoje zasady – dodaje. W spocie obok piosenkarki pojawiły się Kiddy Akita Lou, która była twarzą kampanii Toma Forda, modelka Sveta Matiunina i genderfluidowy duet bliźniaków Dupont. 

Początkowo linia będzie dostępna wyłącznie na platformie Amazon w wybranych krajach. W kolekcji znajdą się błyszczyki, konturówki do ust i szminki, dostępne oddzielnie oraz w zestawie. W rozmowie z „Business of Fashion” piosenkarka dała jednak do zrozumienia, że pełna oferta marki pojawi się już niebawem. Premiera Haus Laboratories zaplanowana jest na wrzesień, a przedsprzedaż rozpocznie się 15 lipca.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij