Znaleziono 0 artykułów
25.06.2020

Milion powodów, by zagłosować

25.06.2020
Dawid Podsiadło, Paweł Pawlikowski, Joanna Kulig i Anja Rubik w spocie "Milion powodów" (Fot. materiały prasowe)

W niedzielę, 28 czerwca, Polacy zagłosują w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Do wypełnienia obowiązku obywatelskiego namawiają gwiazdy.

Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Monika Brodka, Joanna Jędrzejczyk, Joanna Kulig, Julia „Maffashion” Kuczyńska, Anja Rubik i wiele innych gwiazd podaje milion powodów, by pójść na wybory.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, apelują do Polaków. Pomimo chaosu wywołanego przez pandemię, osobowości show-biznesu wierzą, że każdy ma wystarczająco dobry powód, by zagłosować. Aktorzy, muzycy i celebryci przypomnieli internautom, że głosowanie to nasz obywatelski obowiązek. – Głosuję, bo zależy mi na ludziach, na mojej rodzinie i na przyszłości moich młodszych sióstr – mówiła Julia Wieniawa. Z kolei Joanna Kulig i Paweł Pawlikowski podkreślili, że głosują, bo wierzą w demokrację.

Kolejną inicjatywą nawołującą do głosowania jest akcja Olśnienie.eu. W krótkich filmach na Instagramie głos zabrali przedstawiciele młodego pokolenia – raper Taco Hemingway, aktor Bartosz Bielenia i youtuber Krzysztof Gonciarz. „Razem z Waszymi ulubionymi bohaterami, zachwycamy się Polską z marzeń i snów (..) Jaka jest Twoja wyśniona Polska?” – piszą twórcy inicjatywy na Instagramie. Raper chciałby, żeby w Polsce nie uczono nienawiści. „Moja wyśniona Polska nie istnieje… jeszcze” – dodaje. Bielenia chciałby widzieć Polskę tolerancyjną. „To miejsce, w którym chcę wszystkich ze wszystkimi poznać” – opowiada. Gonciarz marzy o kraju szczęśliwym i kreatywnym.

Wybory prezydenckie odbędą się już w tę niedzielę, 28 czerwca. Głosować można od godz. 7 do 21 w komisjach w miejscu zameldowania albo poza miejscem zamieszkania z użyciem zaświadczenia o prawie do głosowania. My też zachęcamy do oddania swojego głosu.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij