Znaleziono 0 artykułów
18.09.2018

Nagrody Emmy rozdane!

18.09.2018
Rachel Brosnahan odbiera nagrodę za najlepszą rolę kobiecą (Fot. Getty Images)

To była noc niespodzianek. Zaskakującym zwycięzcą okazał się być serial komediowy „The Marvelous Mrs. Maisel”, a największą przegraną „Opowieść podręcznej”. Zobacz, kto jeszcze zasłużył na statuetkę.

Wczoraj wieczorem po raz 70. nagrodzono najlepsze produkcje telewizyjne. Nie obyło się bez niespodzianek. W kategorii najlepszego serialu dramatycznego ponownie nagrodzono „Grę o Tron”, chociaż miała bardzo silną konkurencję, chociażby w postaci serialu „Zawód: Amerykanin”. Ostatnio sezon opowieści o szpiegach KGB udających zwyczajną amerykańską rodzinę w latach 80. zakończył niedawno brawurowy ostatni sezon. Na otarcie łez nagrodę przyznano odwtórcy głównej roli Matthew Rhysowi. Poskąpiono jej jednak jego partnerce w życiu i na ekranie, doskonałej Keri Russell, która radziecką agentkę gra z bezwzględnością, rozdarciem i seksapilem. W jej miejsce nagrodzono Claire Foy, czyli królową Elżbietę II. Nie zdziwiło wyróżnienie w najważniejszych kategoriach miniserialu „Zabójstwo Versace: American Crime Story”. Kryminał z wielką modą w tle bazował nie tylko na wielkich kreacjach aktorskich, ale także niepodrabialnej estetyce Ryana Murphy'ego. Fani mogą pożałować „Opowieści podręcznej”, która choć nominowana w niemal wszystkich kategoriach, odejść musiała z kwitkiem. Drugi sezon podzielił krytyków i widzów, nie dorastając niestety do hajpu debiutanckich odcinków. Największym zaskoczeniem są wyróżnienia dla „The Marvelous Mrs. Maisel”. Kameralny serial komediowy, który stworzyła Amy Sherman-Palladino odpowiedzialna wcześniej za „Kochane kłopoty”, odpowiedział na potrzebę nostalgii. Opowiada o zdradzonej żonie z lat 50., która postanawia zrobić karierę jako komiczka. Nagrodzona odwtórczyni głównej roli Rachel Brosnahan podkreślała na scenie, że serial jest także reakcją na #metoo – manifestem silnej i samodzielnej kobiecości. Zachęcała też do głosowania w wyborach. Wzruszającą mowę wygłosiła także Thandie Newton z „Westworld”. – Gdybym wierzyła w boga, podziękowałabym jej dzisiaj – wzruszyła się aktorka. Galę poprowadzili Michael Che i Colin Jost, wzbudzając reakcje od zachwytu do niesmaku. 

Obsada „Gry o Tron” triumfuje (Fot. Getty Images)

Pełna lista laureatów poniżej:

Najlepszy serial dramatyczny: „Gra o Tron”, która pokonała m.in. „Zawód: Amerykanin”, „Opowieść podręcznej” i „Westworld”

Najlepszy aktor drugpolanowy w serialu dramatycznym: Peter Dinklage za „Grę o Tron” (nominowani także Joseph Fiennes za „Opowieść podręcznej”, David Harbour za „Stranger Things”, Mandy Patinkin „Homeland”)

Najlepsza aktorka drugpolanowa w serialu dramatycznym: Thandie Newton („Westworld”) wygrała z Alexis Bledel, Ann Dowd i Yvonne Strahovski  z „Opowieści podręcznej”

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym: Matthew Rhys („Zawód: Amerykanin”). Nominowani zostali także Ed Harris i Jeffrey Wright („Westworld”) czy Jason Bateman („Ozark”)

Claire Foy zwyciężyła za rolę Królowej (fot. Getty Images)

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym: Claire Foy („The Crown”) wygrała z Elisabeth Moss („Opowieść podręcznej”), Sandrą Oh („Killing Eve”) i Keri Russell („Zawód: Amerykanin”)

 

Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym: odcinek „Start” serialu „Zawód: Amerykanin” 

Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym: „The Crown” “Paterfamilias”

Najlepszy serial komediowy: „The Marvelous Mrs. Maisel”

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym: Henry Winkler za serial „Barry” (na liście nominowanych m.in. Alec Baldwin i Kenan Thompson z „SNL”)

 

 

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym: Alex Borstein („The Marvelous Mrs. Maisel”) wygrała m.in. z Kate McKinnon, Leslie Jones i Aidy Bryan z „SNL”

Najlepszy scenariusz i najlepsza reżyseria serialu komediowego: Pilot „The Marvelous Mrs. Maisel”

Najlepsza pierwszoplanowa aktorka komediowa: Rachel Brosnahan  (The Marvelous Mrs. Maisel) pokonała m.in. Tracee Ellis Ross z „Black-ish” i Pamelę Adlon z „Lepszego życia”

Najlepszy aktor komediowy: Bill Hader za „Barry'ego” (na liście nominowanych m.in. Anthony Anderson („Black-ish”), Danny Glover z „Atlanty” (ubiegłoroczny zwycięzca) i Ted Danson („Dobre miejsce”)

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu: Merritt Wever („Godless”) pokonała Penelopę Cruz i Judith Light z „Zabójstwa Versace: American Crime Story”

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu: Jeff Daniels (Godless) wygrał m.in. z Rickym Martinem i Edgarem Ramirezem z „Zabójstwa Versace: American Crime Story” 

Najlepszy aktor w miniserialu: Darren Criss z „Zabójstwa Versace: American Crime Story” (na liście nominowanych także Benedict Cumberbatch z „Patricka Melrose'a” oraz Antonio Banderas, który zagrał Picassa)

Najlepsza aktorka w miniserialu: Regina King („Seven Seconds”) zwyciężyła z Jessicą Biel („Grzesznica”) i Michelle Dockery („Godless”)

Najlepszy scenariusz w miniserialu: odcinek „USS Callister” „Black Mirror”

Najlepsza reżyseria w miniserialu: „Zabójstwo Versace: American Crime Story” za odcinek „The Man Who Would Be Vogue”

Najlepszy miniserial: „Zabójstwo Versace: American Crime Story

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij