Znaleziono 0 artykułów
05.11.2022
Artykuł sponsorowany

Potęga dźwięku

05.11.2022
Fot. Materiały prasowe

Historia marki Bang & Olufsen sięga 1925 r. Jej działalność zapoczątkowało dwóch duńskich inżynierów – Peter Bang i Svend Olufsen. Dziś Bang & Olufsen jest wyznacznikiem audiowizualnej doskonałości. Każdy projekt spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów i wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem. Zaprezentowany w Berlinie soundbar Beosound Thatre to kolejny dowód na geniusz marki.

Nowa jakość dźwięku

Beosound Theater całkowicie redefiniuje jakość dźwięku w domowej przestrzeni. Dzięki uwolnieniu pełnego potencjału wysokiej jakości usług przesyłania strumieniowego, magią kinowych wrażeń można od teraz cieszyć się we własnym zaciszu – mówi Kristian Teär, CEO Bang & Olufsen. Beosound Theater wyposażono w 12 głośników, w tym 6,5-calowe głośniki niskotonowe, jakich nie znajdziemy w żadnym innym sprzęcie tego typu. Ponadto, bazując na Beam Width i Beam Direction Control, opracowanych dla flagowych głośników Bang & Olufsen Beolab 90, w Beosound Theater zastosowano trójwymiarową kierunkowość dźwięku. Zgłoszona do opatentowania kombinacja głośników skierowana jest w przód, na boki oraz w górę, co pozwala im współpracować nie tylko w celu wytworzenia dźwięku, lecz także kontrolowania szerokości i kierunku jego wiązki. – Beam Width i Beam Directivity Control Beolab 90 opracowano w celu redukcji efektu odbijania się dźwięku od ścian bocznych. W Beosound Theatre wykorzystaliśmy tę technologię, by kierować dźwięk z dala od słuchacza, zwiększając percepcję przestrzenności i zapewniając znacznie bardziej wciągające wrażenia – wyjaśnia Jakob Dyreby, Senior Technology Specialist w Bang & Olufsen.

Fot. Materiały prasowe
Beosound Theatre

W roli głównej

Choć potęga Beosound Theatre marki Bang & Olufsen nie wymaga wsparcia, sprzęt może stanowić bazę rozbudowanego centrum dźwięku. Soundbar posiada siedem wbudowanych wyjść, które mogą obsłużyć do 16 głośników zewnętrznych i stać się filarem pełnej konfiguracji dźwięku przestrzennego Dolby Atmos 7.1.4. Beosound Theatre wyposażono też w system zarządzania basami wykorzystujący do współpracy wszystkie zintegrowane głośniki Bang & Olufsen. Pozwala to na wykorzystanie maksymalnego potencjału systemu, jak również kontrolowanie rezonansu w pomieszczeniu. W konfiguracji głośników pomaga technologia Roomsense, za pomocą której sprzęt współpracuje z aplikacją Bang & Olufsen. – Dzięki Roomsense każdy może dokonać idealnej konfiguracji w ciągu kilku sekund. Co najważniejsze, dozwolone jest dowolne rozmieszczenie głośników, co pozwala użytkownikom na urządzenie wnętrza według własnych potrzeb i upodobań – opowiada Jakob Dyreby.

Fot. Materiały prasowe

Piękny i praktyczny

Mimo iż Bang & Olufsen Beosound Theatre jest zauważalnie grubszy od największych dotąd urządzeń tego typu, prezentuje się świetnie. I choć najbardziej spektakularne wrażenie robi w wersji z lamelami z litego dębu (które w razie potrzeby można zdemontować lub wymienić), w opcji z tkaniną, która doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, również budzi zachwyt. Co ważne, z praktycznego punktu widzenia, soundbar zaprojektowano w taki sposób, że jego użytkowanie możliwe jest zarówno w wersji naściennej, jak i wolnostojącej. Pomyślano też o tym, by sprzęt mógł cieszyć się długim żywotem – za sprawą aluminiowych skrzydełek może się więc rozrastać, dostosowując swój rozmiar do wielkości ekranu telewizora. – Wiemy, że nasi klienci inwestują w produkty o trwałym charakterze. Beosound Theatre zaprojektowaliśmy więc modułowo, co pozwoli mu współistnieć z wieloma następującymi po sobie telewizorami tak, by nie trzeba było wymieniać na inny model – tłumaczy Mads Kogsgaards Hansen, Head of Product Circularity Bang & Olufsen. To rozwiązanie, które klienci docenią nie tylko ze względów praktycznych i ekonomicznych, lecz także z uwagi na jego zrównoważony charakter.

Fot. Materiały prasowe

Wielopokoleniowa tradycja

Dzięki autorskiej platformie oprogramowania Bang & Olufsen o nazwie „Mozart” najnowszy soundbar Bang & Olufsen może łączyć się z produktami wyprodukowanymi nawet w 1986 r., pozwalając tym samym na tworzenie międzypokoleniowych konfiguracji domowego sprzętu audio. Za pomocą platformy producent będzie mógł też z czasem wprowadzać nowe funkcje i możliwości, by w nadchodzących latach zapewnić równie jakościowe wrażenia, co dziś. Sprzęt duńskiej marki to inwestycja na lata.


Zakupu Bang & Olufsen Beosound Theatre dokonać można na soundwave.pl oraz w salonie Bang & Olufsen w Warszawie, znajdującym się w Fabryce Norblina przy ul. Żelazna 51/53.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij