Znaleziono 0 artykułów
07.07.2020

Nie żyje architekt Michał Borowski

07.07.2020
Michał Borowski (Fot. Materiały prasowe)

Były naczelny architekt Miasta Stołecznego Warszawy, współtwórca Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polski, który pracował także przy powstaniu Stadionu Narodowego zmarł w wieku 70 lat. 

Michał Borowski urodził się w 1950 roku w Warszawie. Był z wykształcenia architektem i historykiem sztuki. Słynął z erudycji i charyzmy. Z politykami był na „ty” i nie obawiał się wyrażać własnego zdania. Człowiek poza podziałami, który zawsze dążył do kompromisu. Gdyby nie jego determinacja, Krakowskie Przedmieście nigdy nie zostałoby wyremontowane.

Studiował na Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie w Sztokholmie. W latach 2003-2006 pełnił stanowisko Naczelnego Architekta Miasta Stołecznego Warszawy. Odpowiadał za projekt Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich. Pracował także przy budowie Stadionu Narodowego. Od 2007 do 2008 roku piastował stanowisko szefa gabinetu politycznego w Ministerstwie Sportu i Turystyki. W 2011 roku nadzorował budowę wieżowca Cosmopolitan przy ulicy Emilii Plater i Twardej.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta RP, wyraził kondolencje na Twitterze. „Smutny dzień dla Warszawy. Odszedł Michał Borowski, były Główny Architekt Miasta. Wielki przyjaciel stolicy” – pisał. Muzeum Powstania Warszawskiego poinformowało o śmierci architekta, nazywając go „patriotą” i „miłośnikiem stolicy”. Miał 70 lat

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij