Znaleziono 0 artykułów
22.07.2022
Artykuł sponsorowany

Ochrona przeciwsłoneczna dla najwrażliwszej skóry

22.07.2022
Fot. Materiały prasowe

Promieniowanie słoneczne swoim działaniem na skórę i organizm przypomina trochę niewiernego kochanka. Z jednej strony, czule rozgrzewa ciało i poprawia nastrój, a z drugiej, pozostawia trwałe ślady. Skutki wakacyjnego romansu najmocniej odczuwają osoby o nadreaktywnej skórze. Dla nich przeznaczona jest formuła kremu Pharmaceris A Specjalna ochrona do twarzy i ciała Medic Protection SPF 100+ . 

Słońce działa na skórę i cały organizm na wielu poziomach. Latem odsłonięta skóra próbuje się bronić przed promieniowaniem UV, wytwarzając pigment – melaninę. Do skóry dociera promieniowanie UVA i UVB. Pierwsze ma największy wpływ na komórki i działa niezależnie od pogody i pory roku. I chociaż nie daje widocznych zmian, takich jak rumień, za to dociera bardzo głęboko, uszkadzając nawet DNA komórek. Promieniowanie UVA jest głównym winowajcą w procesie fotostarzenia. Niszczy barierę ochronną skóry, powoduje przebarwienia i sprawia, że skóra jest przesuszona oraz traci jędrność. Poza tym nasila większość problemów dermatologicznych, takich jak trądzik czy trądzik różowaty, a wreszcie jest wrogiem skóry nadwrażliwej i alergicznej. Z kolei UVB wywołuje rumień, poparzenie słoneczne oraz uruchamia wytwarzanie pigmentu.

Fot. Materiały prasowe

I jakby tego było mało, równie destrukcyjny wpływ na skórę ma IR, czyli promieniowanie podczerwone. Poza ciepłem generuje ono wolne rodniki oraz jest kolejnym wrogiem młodej skóry. By zakończyć czarną listę, nie można nie wspomnieć o HEV, czyli świetle widzialnym (high-energy visible light) emitowanym przez urządzenia elektroniczne, takie jak ekrany telefonów, komputerów i tabletów. Towarzyszą nam przez większą część dnia i niestety również mają negatywny wpływ na skórę. HEV to generator wolnych rodników, źródło problemów, takich jak stany zapalne oraz przyspieszone procesy starzenia. Z całym tym spektrum promieniowania mierzymy się więc na co dzień, a skutki najdotkliwiej odczuje skóra wrażliwa, jasna i skłonna do alergii. Warto ją zabezpieczyć specjalistyczną formułą kremu, który spełnia warunki wyrobu medycznego o potwierdzonej w badaniach in vitro skuteczności.

Setka z plusem

W poszukiwaniu idealnego preparatu ochronnego można się łatwo pogubić. W przypadku uczulenia, alergii oraz nadwrażliwości na słońce trzeba zwracać uwagę na filtry oraz ich szerokopasmowe działanie i jak najwyższą wartość SPF. Ważna jest też trwałość i wodoodporna formuła. Intensywną ochronę zapewnia formuła kremu Pharmaceris A Specjalna ochrona do twarzy i ciała SPF 100+. Setka z plusem oznacza, że jest bardziej efektywny od kosmetyków SPF 50+, co jest szczególnie istotne latem, kiedy nietolerancja na słońce może ujawnić się w każdej chwili.

Fot. Materiały prasowe

To nie tylko świetny wybór dla wszystkich alergików, bo krem sprawdzi się w trakcie wakacji, ale nie tylko tych, które spędzamy na plaży. Są przecież miłośnicy sportów, którzy intensywnie ćwiczą pod gołym niebem, biegają w maratonach i codziennie trenują niezależnie od temperatury otoczenia czy indeksu UV. Dla nich tak ekstremalnie wysoka ochrona również będzie ratunkiem przed rumieniem czy przebarwieniami, tym bardziej że po nałożeniu na skórę krem tworzy film filtrujący szkodliwe promienie.

Na czym opiera się skład tego produktu? Innowacyjne połączenie szerokopasmowych filtrów anty UVA, UVB, HEC oraz IR oraz wysoka wartość SPF 100+ dają wymagającej skórze skuteczne zabezpieczenie. Do tego olej canola oraz ekstrakt z alg nawilżają, natłuszczają i zapobiegają zaczerwienieniom. Przy tak dopracowanym składzie medycznej formuły można nawet mówić o mniejszym ryzyku rozwoju nieczerniakowych nowotworów skóry. Oczywiście pod warunkiem, że aplikacja kremu będzie zgodna z kilkoma regułami.

Fot. Materiały prasowe

Pierwsza to stosowanie produktu grubą warstwą (2 mg/centymetr kwadratowy). Druga reguła dotyczy nakładania go minimum 20 minut przed wyjściem na słońce, a trzecia to ponowna aplikacja co dwie godziny oraz po każdej kąpieli i wytarciu skóry ręcznikiem. Tak intensywna ochrona skóry wrażliwej daje jej bezpieczeństwo. A w dłuższej perspektywie działa wzmacniająco, zapobiega przesuszeniu oraz stanowi najlepszą broń przeciw przebarwieniom.

Ilona Rechnio
Komentarze (1)

Adrianna Michałek02.08.2022, 16:28
Uwielbiam SPF tej marki :3 Na prawdę bardzo dobrze się pharmaceris nosi i aktywniejszego dnia sobie nie wyobrażam bez nałożenia filtrów :D Jest gęsty, jest treściwy, tłustawy, ale... sama nakładam acnerose na trądzik różowaty i leczę skórę. Wolę wychodzić np. na rower w filtrem 100+ na 2-3 godziny i mieć pewność, że kremy pod spodem sobie działają mimo że jest tłustawy. Na wyjście kilkugodzinne w słońce nie ma nic lepszego.
Proszę czekać..
Zamknij