Znaleziono 0 artykułów
23.10.2020

Od soboty nowe obostrzenia

23.10.2020
(Fot. Getty Images)

Pandemia COVID-19 nie zwalnia. Rząd ogłasza nowe obostrzenia, które będą obowiązywać już od jutra, 24 października.

Sytuacja w Polsce jest coraz trudniejsza. Tylko dzisiaj koronawirusa zdiagnozowano u ponad 13 tys. zarażonych, a 153 osoby zmarły.

Podczas porannej konferencji premier Mateusz Morawiecki potwierdzili wczorajsze pogłoski – strefa czerwona zostaje rozciągnięta na cały kraj, zamknięte będą bary i restauracje, a starsze roczniki uczniów podstawówki przechodzą na nauczanie zdalne. – Cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną – zapowiedział premier. – Klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym. Lokale gastronomiczne będą zamknięte dla klientów, możliwe będzie jedynie realizowanie posiłków na wynos i z dowozem. W godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Od soboty zostanie wprowadzony także zakaz spotkań w grupach powyżej 5 osób oraz program „ochrony seniorów” polegający na ograniczeniu przemieszczania się osób powyżej 70. roku życia. Oprócz tego wprowadzono infolinię dla seniorów – Pan konsultant zbierze informacje, konkretne dane, które zostaną przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej i konkretna osoba z ośrodka lub wolontariusz dostarczy niezbędne produkty do domu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W środkach komunikacji miejskiej będzie mogło być zajęte 50 proc. miejsc siedzących lub 30 wszystkich.

Skutki obostrzeń mamy zacząć dostrzegać za „10-14 dni”.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij