Znaleziono 0 artykułów
04.02.2021
Artykuł sponsorowany

Izia La Nuit: Pod osłoną nocy

04.02.2021
Fot. materiały prasowe

Inspiracją do stworzenia Izia La Nuit, nowego wcielenia perfumeryjnego przeboju sprzed kilku lat, była wyjątkowa odmiana róży z rodzinnego ogrodu Isabelle d’Ornano, założycielki marki Sisley Paris.

Choć hrabina Isabelle d’Ornano, z domu Potocka, wyjechała z Polski w wieku zaledwie dwóch lat, w Paryżu do dziś uznawana jest za nieformalną ambasadorkę naszego kraju. Korzenie są częścią jej tożsamości i twórczą inspiracją. Perfumy Izia, stworzone przez Isabelle d’Ornano w 2017 r., stanowiły hołd dla wyjątkowej odmiany róży z ogrodów otaczających zamek w Łańcucie, niegdyś należący do jej przodków. Zamiłowanie Isabelle d’Ornano do oryginalnych nut zapachowych stanowiło fundament Izi – świeżego, kwiatowego zapachu, precyzyjnie odtworzonego przez kreatorkę zapachów Amandine Clerc-Marie. Izia La Nuit to kontynuacja tej osobistej historii, w której dotychczasowe nuty wzbogacono drzewnymi i szyprowymi akcentami.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Już od pierwszych chwil Izia La Nuit uderza świeżością. W nutach głowy bergamotka splata się ze słodko-owocowymi nutami mandarynki i czarnej porzeczki. Ich charakter przełamuje korzenno-drzewny aromat kardamonu. W nutach serca królują kwiaty. Esencję róży d’Ornano uzupełniają frezja i magnolia. Drzewne nuty bazy nadają zapachowi zmysłowości. Doskonale zgrany duet labdanum i paczuli intensyfikuje skórzane akcenty mchu dębowego, którym kroku dotrzymuje ciepły i elegancki ambrox. Zwieńczenie kompozycji stanowi szczypta wanilii, która wzmacnia i wydłuża ślad zapachu.

Fot. materiały prasowe
Izia La NuitSisley
Izia La NuitSisley

Granatowe opakowanie w złote plamki przywołuje na myśl obserwowane nocą niebo pełne gwiazd. Jego wnętrze kryje zaś surrealistyczny kolaż brytyjskiej artystki Quentin Jones. Szlachetne szkło, pokryte połyskującym lakierem w kolorze głębokiej czerni, opływa z kolei flakon zaprojektowany dla Izi w 2017 r. Autorem projektu jest polski rzeźbiarz Bronisław Krzysztof. Istotny element stanowi też napisana odręcznie przez Isabelle d’Ornano nazwa - Izia to zdrobnienie jej imienia. Dzięki niemu zapach zyskuje intymny charakter.

 

Osobistych akcentów nie zabrakło również w filmie promującym Izia La Nuit. Wystąpiła w nim modelka Sonia Vasena Potocki, siostrzenica Isabelle d’Ornano. Wizualna podróż zdradza etapy odkrywania magii perfum, od ekscytacji przez zachwyt aż po wieczne trwanie.

 

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij