Znaleziono 0 artykułów
16.09.2020

„Perswazje”: Jane Austen znów na ekranie

16.09.2020
Kadr z serialu „Sukcesja” (Fot. Materiały prasowe)

Rozpoczęły się przygotowania do nowego filmu w reżyserii Mahalii Belo. Adaptacja powieści Jane Austen opowie o wielkiej miłości. W roli głównej Sarah Snook z „Sukcesji”.

Wydane w 1817 roku „Perswazje” angielskiej pisarki Jane Austen to wnikliwy portret psychologiczny XIX-wiecznej damy. Skromna panna Anna Elliot (Sarah Snook z „Sukcesji”), za namową rodziny, zrywa zaręczyny z ukochanym, niezamożnym kapitanem Frederickiem Wentworthem. Osiem lat później wciąż mieszka z ojcem i siostrą, a gdy rodzina jest na skraju bankructwa, zostaje zmuszona do przeprowadzki. W Bath spotyka miłość z dawnych lat. 

O tym, jak dokładnie będą wyglądać losy Anne, zadecyduje Jessica Swale („Summerland”) odpowiedzialna za scenariusz. Reżyserią zajmie się natomiast Mahalia Belo, a w roli panny Elliot zobaczymy Sarę Snook. Aktorka była niedawno nominowana do Emmy za rolę Siobhan Roy w nagradzanym serialu „Sukcesja”. Wystąpiła także w „Pieces of a Woman” u boku Vanessy Kirby oraz Shii LaBeoufa, którego premiera odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji 2020.

Czy adaptacja podzieli sukces poprzednich adaptacji Jane Austen z tegoroczną „Emmą” na czele? 

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij