Znaleziono 0 artykułów
18.06.2021

Plan na weekend: Parada Równości, mężczyźni z Tindera i dobre kino

18.06.2021

Upalny weekend w mieście zapowiada się obiecująco. XX Parada Równości, intymne zdjęcia 30-latków poznanych przez aplikację randkową czy miejska instalacja Jadwigi Sawickiej? A może starannie wyselekcjonowane filmy, które można oglądać w klimatycznym starym kinie albo na dachu gdańskiego Teatru Szekspirowskiego?  Oto nasze subiektywne polecenia.

Społeczeństwo: XX Parada Równości w Warszawie

(Fot. Luka Łukasiak)

Kiedy: 19.06, 14:00
Gdzie: Pałac Kultury i Nauki

„Warszawa znów na jeden dzień zamieni się w najpiękniejsze miejsce na świecie!”, zapowiadają organizatorzy jubileuszowej edycji Parady Równości. Już po raz 20. ulicami Warszawy w imię tolerancji, równości i miłości przejdzie kolorowa manifestacja. Warszawska Parada Równości to największe wydarzenie celebrujące osoby LGBTQ+ w Polsce. Poprzednie edycje gromadziły w centrum stolicy prawie 50 tys. uczestników. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej. Zabierzcie przyjaciół, tęczowe flagi i dużo dobrej energii. 

Wystawa: „Two Swipes Right. Katarzyna Łoś”

 Katarzyna Łoś, „Kuba”

Kiedy 20.06-31.07
Gdzie: Galeria TA3, ul. Tarczyńska 3, Warszawa

Gdy Katarzyna Łoś trzy lata temu założyła Tindera, jej pierwszą reakcją na bezpośrednie pytania o seks czy powierzchowną ocenę było zmrożenie. Z czasem zjawisko zaintrygowało ją na tyle, że postanowiła lepiej poznać mężczyzn z aplikacji. Patrząc na nich przez obiektyw aparatu, chciała odkryć ich prawdziwe motywacje. Projekt „Two Swipes Right” ukazuje tinderowe matche w autentycznych wnętrzach. Powstał zbiorowy portret warszawskich singli.

Film: „Pokój z widokiem”: Europejskie wakacje w kinie Iluzjon

(Fot. East News)

Kiedy: 20 czerwca, 15:00
Gdzie: kino Iluzjon, Warszawa

Zanim znów wyruszymy w dalekie podróże, w najpiękniejsze miejsca na świecie pomoże nas przenieść kino. W ramach cyklu „Europejskie wakacje” Iluzjon przygotował repertuar dla wszystkich spragnionych klasyki kina. W weekendowej rozpisce dziejące się we Włoszech „Urlop w Wenecji” z 1955 r. i „Pokój z widokiem” z 1985 r. z młodziutką Heleną Bonham Carter w roli głównej. Będą grane z taśmy, co dodatkowo wzmocni klimat retro. 

Instalacja miejska: „Wolne ciała” Jadwiga Sawicka

Jadwiga Sawicka „Wolne Ciała”

Kiedy: 15.06-5.09
Gdzie: Plac przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej

Malarka w swojej pracy sięga po słowo. Hasła maluje, zmieniając płótna w wymowne tabliczki, które komentują zjawiska społeczne. Obraz „Wolne ciała” zostanie przeniesiony przed Pałac Kultury. Akcję organizuje mieszczący się tuż obok Teatr Studio.

Kino na dachu Teatru Szekspirowskiego

Kiedy: od 16.06 do 31.08
Gdzie: Taras Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Na czas wakacji w Gdańsku rusza kino plenerowe na dachu Teatru Szekspirowskiego. Poza ciekawą selekcją filmów, gwarantuje zachwycający widok na dachy starych kamienic. W programie znalazły się filmy z ubiegłych lat, które zdobyły wyróżnienia na Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecji.

Więcej informacji i zakup biletów www.KinoNaSzekspirowskim.pl

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij