Znaleziono 0 artykułów
13.12.2022

Jacquemus, wiosna–lato 2023: Pod włoskim słońcem

13.12.2022
Fot. Acielle/ Style Du Monde

Kobiety z Portofino i Capri, spacerujące w spodniach w kropki, z ogromnymi kapeluszami na głowach były dla Jacquemusa inspiracją, kiedy tworzył swoją kolekcję na wiosnę-lato 2023.

„Jutrzejsze show będzie moim ostatnim... w tym roku!” – napisał na Instagramie Jacquemus. Post wywołał niemałe poruszenie. Projektant, nazywany największym romantykiem branży, nawiązał w ten sposób do swoich nowych projektów, które łączą doskonale znaną wrażliwość Jacquemusa z inspiracjami naturą oraz zmieniającymi się porami roku.

W poniedziałek 11 grudnia lotnisko Le Bourget pod Paryżem zmieniło się na jeden dzień w pole skąpane w słońcu. Właśnie w takiej scenografii Jacquemus zaprezentował swoją kolekcję „Le Raphia” na sezon wiosna-lato 2023.

Nowe projekty 32-letniego Francuza są pełne nawiązań do natury. Królują wśród nich dodatki, ozdobione rafią, kwieciste kolczyki i kolory w odcieniach jakby spalonych słońcem, na czele z écru, różem, żółcią i czerwienią. Podczas pokazu kolekcji z sufitu padały słomiane skrawki, a na wybiegu pojawiały się modelki i modele w ogromnych kapeluszach, z bardzo szerokimi rondami, w szortach mikro, strojach z prześwitujących tkanin i sukniach na cienkich ramiączkach.

Co jeszcze, poza przyrodą, inspirowało Jacquemusa? Kobiety, które, według wyobrażeń, „spacerują w Portofino i Capri, w spodniach w kropki, kapeluszach, z kolczykami".

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij