Znaleziono 0 artykułów
29.05.2022
Artykuł sponsorowany

Redakcja Vogue.pl testuje: Depilator IPL Braun Silk expert Pro-5

29.05.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Słońce, relaks, wolność. Latem szkoda czasu na nerwy spowodowane odrastającymi niechcianymi włoskami na nogach, linii bikini czy pod pachami. A że Braun zapewnia o nawet sześciu miesiącach gładkiej skóry po serii z użyciem depilatora IPL Braun Silk-expert Pro 5, to świetny powód, by przetestować urządzenie.

W kwestii niechcianego owłosienia przeszłam sporo i zaliczyłam niejedną porażkę. Pomimo wykonania serii zabiegów laserowych włoski odrastają, a bywają okresy, że wrastają, wywołując nieestetyczne zapalenie mieszków. Obecność owłosienia nie pozwala mi czuć się swobodnie w ubraniach, które eksponują nogi czy pachy, dlatego na wyjazdy zawsze zabieram jednorazową maszynkę do golenia i sprawdzam, czy proces nie wymaga powtórki. To ogromna strata czasu, bo usuwanie włosów maszynką co kilka dni wymaga precyzji, nie wspominając o tym, że wykonywane w pośpiechu często kończy się skaleczeniem. Skusiła mnie więc możliwość przetestowania nowoczesnego depilatora z technologią IPL Braun Silk expert Pro-5, którego producent zapewnia o nawet sześciu miesiącach spokoju i gładkiej skóry ciała (również twarzy) już po czterech tygodniach używania. Czy to będzie game changer moich depilacyjnych doświadczeń?

(fot. Archiwum prywatne autorki)

Jak działa Braun Silk-expert Pro 5?

IPL bywa często potocznie nazywany laserem. Czy Braun Silk expert Pro-5 to laser? Nie. IPL, czyli intensywne pulsujące światło, działa inaczej. Światło IPL dochodzi do płytszych warstw skóry i oddziałuje także na nią, natomiast laser koncentruje wiązkę na mieszku włosowym – głębiej – i obecnej w nim melaninie. Fala lasera (w profesjonalnych gabinetach, nie do użytku domowego) ma wysoką energię i niszczy melaninę, powodując obumieranie mieszka. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia przynoszą szybkie efekty ze względu na swoją moc. Natomiast w przypadku IPL światło stopniowo wywołuje „niszczący” wpływ na cebulkę i po kilku zabiegach zapobiega tworzeniu się w mieszku nowych włosów (nie dopuszcza do ich odrostu). Najbardziej spektakularne efekty zabiegów IPL lub lasera widać na jasnej skórze i ciemnych włosach, gdyż urządzenie lepiej „widzi” różnicę pomiędzy włosem a skórą. Ze względu na moc laserów nie ma ich odpowiedników do używania w domu.

(Fot. Materiały prasowe)

Natomiast w przypadku światła IPL to bezpieczna metoda do samodzielnego stosowania. Braun Silk expert Pro-5 przynosi widoczne rezultaty już po czterech cotygodniowych zabiegach i daje do sześciu miesięcy gładkiej skóry po wykonanej serii. Urządzenie wyposażone jest w genialną technologię Skin Pro 2.0 (SensoAdaptTM), dopasowaną do osoby, która go używa. Automatycznie optymalizuje intensywność każdego błysku do odcienia skóry, a emituje ich do 125 na minutę! Jest więc szybkie, precyzyjne i wygodne. I co najważniejsze – bezpieczne. Ma akredytację Skin Health Aliance i zostało t zatwierdzone przez FDA.

Jak używać depilatora IPL?

Zanim przystąpi się do depilacji Braun Silk-expert Pro 5, należy usunąć jednorazową maszynką włosy z miejsc, które się poddaje zabiegowi. Kiedy skóra jest gładka i sucha, czas na depilację IPL. Urządzenia Braun Silk expert Pro-5 używa się na dwa sposoby. Pierwszy to poślizg po skórze (sprawdzi się na większych powierzchniach, jak nogi, przedramiona, klatka piersiowa czy plecy), polegający na trzymaniu przycisku i nie odrywaniu głowicy od skóry. Natomiast drugi, punktowy, jest odpowiedni do bardziej precyzyjnych zabiegów, m.in. do depilacji pach i bikini. Urządzenie sprawdza się nawet na najbardziej wrażliwych obszarach ze względu na możliwość wyboru dwóch delikatnych trybów. Zmniejszają one intensywność światła, a wówczas ciepło jest mniej odczuwalne. W zestawie Braun Silk expert Pro-5 są dwie różne głowice, które umożliwiają naświetlanie skóry w mniej dostępnych miejscach, jak np. okolice intymne.

Urządzenie nadaje się do używania na twarzy i ciele, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie powinno się go używać na świeżo opalonej skórze, a także eksponować skóry na promieniowanie słoneczne po zabiegu. Żeby osiągnąć rezultaty znacznego zmniejszenia owłosienia, należy stosować urządzenie raz w tygodniu przez co najmniej cztery tygodnie. Na ile depilacji wystarczy? Cykl życia Braun Silk expert Pro-5 obliczono na 400 tys. błysków, czyli 22 lata zabiegów IPL na całym ciele.

Silk expert Pro-5 na własnej skórze

Obawiałam się, że zabieg depilacji będzie skomplikowany, a zaskoczył mnie prostotą i intuicyjnością. Braun Silk-expert Pro 5 jest kompaktowy (o 15 proc. mniejszy i o 25 proc. lżejszy od poprzedniego modelu) i ma bardzo przyjemny dizajn. Urządzenie jest białe, ze złotymi wstawkami, wygodne do trzymania w dłoni i co ważne – ma bardzo długi kabel, więc nie trzeba się gimnastykować, żeby wykonywać zabieg komfortowo na krześle czy na kanapie (podczas używania musi być podłączone do prądu).

(Fot. Materiały prasowe)

Po uruchomieniu jednego przycisku do wyboru są trzy tryby: jeden regularny i dwa delikatniejsze. Każdy „pstryk” wywołuje strzał czerwonego światła, a pomiędzy nimi urządzenie skanuje skórę i dopasowuje parametry do jej kolorytu. Podczas stosowania punktowego zabieg odczuwalny jest jak przyłożenie termofora do skóry. Natomiast przy trybie poślizgowym (gdy przez cały czas trzyma się wciśnięty guzik) ciepło równomiernie rozchodzi się po skórze. Do depilacji nóg wybieram normalny tryb, natomiast przy pachach i bikini decyduję się na ten delikatniejszy – dla mnie odpowiedniejszy ze względu na odczuwanie ciepła.

(fot. Archiwum prywatne autorki)

Po pierwszym użyciu przez kilka dni włosków w ogóle nie widać. Następnie po pięciu dniach odrastają, ale nieco jaśniejsze i rzadsze. Przy drugim zastosowaniu (po tygodniu) już jestem wprawiona, a naświetlanie depilatorem idzie gładko. Włoski na nogach odrastają po czterech dniach, a pod pachami i w strefie bikini, podobnie jak za pierwszym razem, jest ich jednak mniej. Trzeci zabieg wykonuję jak profesjonalistka. Rzadziej robię punktowe strzały, a przez większość czasu ślizgam się po skórze. Zabieg zajmuje mi 15-20 minut. Nie muszę się nigdzie umawiać, przekładać spotkań czy specjalnie przygotowywać. W telefonie zapisuję przypomnienie, żeby co tydzień robić strzały z IPL. Włoski odrastają dosłownie punktowo i są znacznie słabsze, ale decyduję się na czwarty zabieg.

Dla mnie efekt po serii czterech zabiegów jest zadowalający, a włoski są praktycznie niewidoczne. Na pewno z depilatora jeszcze skorzystam, bo Braun Silk-expert Pro 5 zapewnia 74 proc. redukcji włosków po 12 tygodniach zabiegów. A gładka skóra bez żadnego włoska to moje wielkie marzenie.

Z kodem VOGUE nasi czytelnicy mają rabat 300 zł na zakup Silk expert Pro-5 na stronie Media expert do 20 czerwca.

Maria Kowalczyk / nostressbeauty
Proszę czekać..
Zamknij