Znaleziono 0 artykułów
12.11.2021

Sequel „Downton Abbey”: co czeka na nas w olśniewającej posiadłości?

12.11.2021
(Fot. materiały prasowe)

„Downton Abbey” to serial rekordzista. Od czasu premiery w 2010 roku zdobył 30 nagród, w tym trzy Złote Globy oraz 15 nagród Emmy. Nominowany do prestiżowych wyróżnień był 108 razy. Teraz czekamy na drugi film będący jego kontynuacją, pierwszy pochodzi z 2019 roku. Znana jest już data światowej premiery „Downton Abbey: Nowa epoka” – 20 maja 2022 roku.

Fabuła przeprowadzi nas przez sam koniec lat 20. Tradycyjna rodzina brytyjskich arystokratów Crawleyów będzie musiała stawić czoła coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. 

(Fot. materiały prasowe)

Wiadomo, że w obsadzie pojawią się nowi aktorzy i aktorki: Hugh Dancy (serial „Hannibal”), Laura Haddock („Transformers: Ostatni rycerz”, serial „Demony Da Vinci”), Dominic West („Tomb Raider”, „The Crown”) oraz dziewięciokrotnie nominowana do Cezara Nathalie Baye („Haute couture”). Ani reżyser filmu Simon Curtis, ani scenarzysta Julian Fellowes nie zdradzają, kogo będą grać.

Z zapowiedzi zwiastuna opublikowanej na Instagramie możemy natomiast się dowiedzieć, że Tom Branson (Allen Leech), czyli były szofer państwa Crawleyów i pierwszy mąż ich zmarłej przy porodzie córki Sybil (Jessica Brown Findlay), ożeni się po raz drugi.

Na ekranie pojawi się Maggie Smith jako hrabina Violet, czy lady Mary (Michelle Dockery) i Edith (Laura Carmichael), które łączy trudna siostrzana miłość. W postać majestatycznego Lorda Granthama jak zawsze wcieli się Hugh Bonneville, a jego żonę zagra niezastąpiona w tej roli Elizabeth McGovern. Zobaczymy także Matthew Goode jako męża lady Mary, Henry’ego Talbota.

(Fot. materiały prasowe)

Pierwsza filmowa kontynuacja serialu pochodzi z 2019 roku. Jej akcja rozgrywała się w 1927 roku; Crawleyowie przygotowywali wówczas się do wizyty w Downton króla Jerzego V i królowej Marii. Film pozostawił wiele niedopowiedzeń. Być może z „Downton Abbey: Nowa epoka” dowiemy się, czy wierny kamerdyner Carson (Jim Carter) miał rację, kiedy twierdził, że posiadłość Downton Abbey przetrwa burzliwe czasy. 

 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij